Новели законодавства щодо ринку капіталів оглянула партнер МЮФ Dentons Наталія Селякова

Спецкурс для адвокатів банківського сектору триває. З оглядом новел законодавства щодо ринків капіталу слухачів LHS ознайомила Наталія Селякова, партнер МЮФ Dentons. Спікер зазначила, що Закон про ринки капіталу регулює відносини щодо цінних паперів, деривативних контрактів, фінансових інструментів, професійну діяльність на ринках капіталу та організованих товарних ринках.

Законом про ринки капіталу вносяться зміни до низки нормативно-правових актів, а саме — до Кодексу України з процедур банкрутства, Цивільного кодексу України, а також в новій редакції викладається Закон України «Про товарну біржу». Окрім того, Закон передбачає низку суттєвих новел. Зокрема, оновлено модель інфраструктури ринків капіталу; передбачено нові види цінних паперів; створено регуляторне поле для функціонування деривативних контрактів; введено концепцію ліквідаційного неттінгу; запроваджено процедури алгоритмічної торгівлі фінансовими інструментами, інститут інвестиційних фірм; категоризовано інвесторів, зокрема, введено концепцію кваліфікованих та інституційних інвесторів; введено поняття системно важливого професійного учасника ринку капіталу та організованих товарних ринків, а також вдосконалено вимоги щодо протидії зловживанню на ринках капіталу, попередження маніпулювання ринком та неправомірного використання інсайдерської інформації.

Наталія Селякова підкреслила, що Закон запроваджує широкий перелік фінансових інструментів: цінні папери, інструменти грошового ринку, опціони, ф’ючерси, свопи, форварди та інші деривативні контракти (базовим активом яких є продукція, цінні папери, валюта, ставки, дохідність, курс та інші базові активи). Передбачена можливість випуску облігації екологічних інвестицій (зелені облігації) та інфраструктурні облігації, які можуть бути випущені особами, що реалізують або фінансують зазначені проєкти.

Лектор наголосила, що внесено зміни щодо порядку емісії цінних паперів, вимог до проспекту цінних паперів тощо. Передбачена можливість проведення зборів власників облігацій та призначення адміністратора випуску облігацій, який здійснює координацію дій власників облігацій та їх інформування.

Свою увагу спікер також присвятила поняттю «ліквідаційний неттінг». Ліквідаційний неттінг — це здійснення всіх дій відповідно до угоди щодо ліквідаційного неттінгу:

— розрахунок вартості зобов’язань сторін угоди ліквідаційного неттінгу щодо деривативних контрактів станом на дату ліквідаційного неттінгу;

— новація зобов’язань, які існували станом на дату ліквідаційного неттінгу, новими грошовими зобов’язаннями, строк виконання яких настав;

— припинення грошових зобов’язань шляхом заліку зустрічних вимог та розрахунок нетто-зобов’язання.

Особа, відповідальна за ліквідаційний неттінг, а також процедура та порядок здійснення розрахунків мають бути визначені в угоді щодо ліквідаційного неттінгу. Законом передбачено, що сторони угоди щодо ліквідаційного неттінгу можуть відступати від положень українського законодавства щодо процедури здійснення ліквідаційного неттінгу. Правове регулювання ліквідаційного неттінгу в межах загальної процедури банкрутства та процедури тимчасової адміністрації банків відрізняється.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик