Олександр Дульський розповів про протоколи Інтерполу

Блок «Міжнародні аспекти кримінального провадження» LHS триває. Олександр Дульський, керуючий партнер АО «Войченко і Дульський», розкрив тему «Протоколи Інтерполу: типові помилки українських правоохоронців». За його словами, щоб знайти людину, необхідна мета: це може бути пов’язано з явкою або неявкою до правоохоронних органів, з наявністю або відсутністю певного процесуального статусу. На прикладі нашої держави досить популярним є намагання знайти людину для подальшого притягнення її до кримінальної відповідальності на території України за вчинені нею кримінальні правопорушення. Способів знайти людину, ідентифікувати її та в подальшому доставити на територію України є безліч. Спікер відзначив, що такий розшук слід робити тільки відповідно до закону.

Нормативне правове визначення міжнародного розшуку у чинному Кримінальному процесуальному кодексі України не врегульоване. Лише міжнародна кримінальна поліція Інтерпол здійснює міжнародний розшук. Прийняття слідчим або прокурором рішення у вигляді постанови про оголошення в міжнародний розшук хоч і не відповідає вимогам законодавства, проте у багатьох випадках є підставою, за якої слідчий суддя або колегія суддів можуть постановити рішення, обрати запобіжний захід або на місцевому рівні дати дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування.

Пан Дульський підкреслив, що, надсилаючи запит про публікацію певного виду розшукового повідомлення до Інтерполу, суб’єкт звернення має розуміти, чи наявний у нього необхідний обсяг документів, за умови наявності яких настануть бажані для нього наслідки. Якщо таких даних недостатньо і суб’єкт отримує відмову у міжнародному розшуку, то він розуміє, що це унеможливить і запобіжний захід, — і, як наслідок, спеціальне досудове розслідування.

Олександр Дульський констатував, що «червона картка» — це розшук підозрюваного з метою екстрадиції — найсуворіший у відношенні до людини вид розшукового повідомлення. Далі йде «синя картка», яка передбачає встановлення місцезнаходження. Інформація щодо наявності «червоної картки» свідчить про необхідність вжиття невідкладних заходів, про які говорив лектор.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик