Олександр Лисак дав практичні поради для адвокатів при проведенні слідчих дій

Партнер EQUITY Олександр Лисак спеціально для АО «Перший радник» розповів про те, як підготувати персонал до допитів, а також зупинився на нетипових способах кримінально-правового захисту бізнесу.

Як підкреслив Олександр Лисак, якщо на підприємство приходять запити від правоохоронних органів — можна дати відповіді на них, а якщо запит вимагає якусь обмежену інформацію, то правоохоронні органи можуть отримати таку інформацію за допомогою тимчасового доступу до речей і документів. Лектор уточнив, що адвокатам залишається копія ухвали, на основі якої надавався такий доступ, і оригінал опису. Копія опису залишається у сторони, яка використовує тимчасовий доступ. Правоохоронні органи завжди цікавлять технічні носії, які використовуються на підприємстві.

Необхідно налаштувати себе на те, що не завжди невідповідність адреси означатиме, що проведення обшуку неможливе, однак про це можна згадати в протоколі обшуку. Також варто переконатися у відповідності прізвищ і посад осіб, які беруть участь в обшуку, і зазначених у наданих ними документах.

Порушення правоохоронних органів можна фіксувати, оскільки обов’язкова умова проведення обшуку, відповідно до процесуального законодавства, — відеофіксація обшуку, і будь-які неправомірні дії можна відобразити власноруч у протоколі обшуку.

Пан Лисак підкреслив, що адвокат завжди повинен реагувати на толерантність поведінки слідчого або прокурора. Адвокат повинен бути помічником і «налаштувати» належним чином людину, яку викликають на допит, пояснивши їй тактику поведінки і обговоривши заздалегідь відповіді на питання.

Також спікер відповів на запитання аудиторії та поділився особистими кейсами. «Завчасна підготовка захисника і правильні відповіді свідка — запорука отримання необхідного результату і задоволення від процесу», — впевнений Олександр Лисак.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик