Олександр Лисак: «На першому місці в адвоката мають бути професійні знання і бажання надавати правову допомогу»

Новий 2020 рік Школа кримінальної практики LHS відкрила майстер-класом партнера ЮК EQUITY Олександра Лисака на тему «Доказова база захисту». Як зазначив спікер, сьогодні є великі можливості для збору доказів, проте саме судова практика формує позицію допустимості чи недопустимості доказів.

У контексті захисту клієнта велике значення має те, в який спосіб збирати докази.

Спікер вважає, що треба знати, що конкретно вчинив обвинувачений, чи належало це до його обов’язків, виходячи з посадової інструкції або статуту, чи є він службовою особою і чим підтверджуються характеристики кримінально-караного діяння.

Пан Лисак упевнений, що успіх і навички формуються не одразу, але добре ім’я може бути побудоване на професійних знаннях, хорошій репутації та вмінні домагатися результату. «Тільки переможець цікавий усім, треба бути готовим до того, що якщо ви будете програвати, то мало кому ви будете цікаві», — вважає лектор.

Спікер дотримується позиції, що навіть прості, некомерційні справи можуть підтримувати професійний рівень адвоката. Будь-яка справа — виграшна, просто потрібно знайти відповідь, як досягти результату у рамках процесуального законодавства. Не треба боятися психологічного напруження, а також вироку першої інстанції, адже при професійній підготовці адвоката його можна буде оскаржити в апеляційній чи касаційній інстанції. У запитах позиція адвоката повинна бути чіткою і лаконічною.

Свідком є людина, яка безпосередньо бачила вчинення того чи іншого неправомірного діяння. І саме такого роду докази часто можуть ставати об’єктом маніпуляцій. Необхідно пам’ятати, що потерпілий — на стороні обвинувачення і має великий обсяг прав.

Як рекомендує доповідач, завжди потрібно виходити з того, яка інформація є автентичною. Як відомо, оцінюються докази у нарадчій кімнаті, і часто, підкреслює пан Лисак, при питанні, треба чи не треба під час судового розгляду звертати увагу суддів на неприпустимість доказів, необхідно заздалегідь прораховувати стратегію і враховувати контекст кожної окремо взятої справи.

Спікер констатує: велике значення має те, наскільки доказова база має перспективу для суду. Докази — це перш за все фактичні дані. Вони вважаються допустимими у разі, якщо вони надані в порядку, визначеному Кримінальним процесуальним кодексом України.

Олександр Лисак також рекомендує звертати увагу на кваліфікацію злочинів, аналізуючи судову практику. «Готуючи апеляційну скаргу, будьте готові до того, що вам доведеться переконати колегію суддів знову переглянути докази», — підкреслив доповідач.

Захисник повинен переконати суд, що та юридична дія, яку він хоче вчинити, належить до відповідного кримінального провадження. Клопотання мають бути обґрунтовані. Олександр Лисак рекомендує покладатися на власний досвід і на судову практику.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик