Олександр Мамуня розповів слухачам LHS, як подолати відмову в реєстрації торговельної марки

Блок «Торговельні марки» LHS розпочав свою роботу. З лекцією про подолання відмови в реєстрації торговельної марки, визнання реєстрації «блокуючої» торговельної марки недійсною та про дострокове припинення реєстрації торговельної марки виступив Олександр Мамуня, партнер Mamunya IP. Він розпочав з поняття та видів торговельних марок, а також розповів про підготовчі процедури, що передують поданню заявки на реєстрацію торговельної марки, — аналіз її охороноздатності та пошук більш ранніх прав.

Серед відносних підстав для відмови в наданні правової охорони торговельній марці увагу було приділено тотожності та схожості до ступеня сплутування.

Лектор розповів про стадії подолання відмови в реєстрації. Так, унаслідок експертизи по суті може відбуватись попередня відмова в реєстрації, яка видається закладом експертизи. На цю відмову заявником може бути подана відповідь. Якщо ця відповідь була непереконливою для експерта, заклад експертизи видає остаточну відмову в реєстрації. Після чого може слідувати стадія подання заперечення до Апеляційної палати Національного органу інтелектуальної власності. У разі ж відмови у задоволенні такого заперечення чи апеляції, поданої до Апеляційної палати, у заявника залишається ще один інструмент — звернення до суду з позовом, в якому оскаржуватиметься рішення про відмову в реєстрації.

Олександр Мамуня підкреслив, що етап з Апеляційною палатою можна пропустити, одразу звернувшись з позовом до суду про оскарження остаточної відмови в реєстрації.

Лектор поділився зі слухачами LHS стратегією подолання відмови у реєстрації торговельної марки через більш ранню «блокуючу» торговельну марку. Зокрема, такими варіантами можуть бути: подання відповіді на відмову на підставі несхожості у цілому порівнюваних торговельних марок та/або неоднорідності заявлених товарів та послуг; подання позову про дострокове припинення дії свідоцтва на протиставлену торговельну марку; одержання листа-згоди; укладення договору про співіснування торговельних марок; придбання протиставленої торговельної марки; визнання протиставленої торговельної марки недійсною через її невідповідність умовам надання правової охорони.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик