Олександр Мартиненко розкрив специфіку справ про транскордонне страхове шахрайство

У Legal Hight School виступив Олександр Мартиненко, старший партнер CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang. Тема його лекції: «Case study. Транскордонне страхове шахрайство».
«Після податків другою галуззю, що потерпає від шахрайства, є сфера страхування», — проілюстрував актуальність проблеми пан Мартиненко.
Лектор почав виступ з теоретичних та історичних аспектів відносин у сфері страхування, звернувши увагу на сучасні особливості. «В основі страхування — концепція азартних ігор», — відзначив він.
За словами лектора, роль юристів у сфері страхування є дуже специфічною. Доводиться займатися не тільки питаннями права, а й виконувати інші ролі (оцінювати економічні ризики тощо) — юристи відіграють нетривіальну роль, підсумував спікер.
Розрив між юрисдикціями — це великий феномен. Нерідко відносини у цій сфері виникають при страхуванні вантажу.
Під час вивчення кейсів детально були розглянуті питання, пов’язані із встановленням різних фактів (наприклад, факту смерті в договорах про страхування життя). Іноді компанії змушені проводити внутрішні розслідування. При цьому пан Мартиненко уточнив, що правової бази для проведення таких розслідувань немає, проте, на його думку, виконана робота відповідала ролі юристів щодо захисту клієнта.
Окремо в ході лекції слухачі дізналися про кейс, пов’язаний із договором перестрахування, де було встановлено недостовірність документа з вимогою провести страхову виплату. Практика подання безпідставних позовів до страхових компаній — досить поширена. Часто такі позови подаються на відносно невеликі суми в розрахунку на те, що компанії погодяться їх виплатити, не перевіряючи факти.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик