Олександр Онуфрієнко: «Для когось сьогодення — це криза, а для когось — період нових можливостей, в тому числі залучення інвестицій»

Школа корпоративного права та M&A Legal High School продовжує свою роботу. Олександр Онуфрієнко, партнер Asters, присвятив свій виступ темі світової економічної кризи і України, відповівши на запитання «Що реально може сприяти» в блоці «Сприяння інвестиціям».

Зокрема, пан Онуфрієнко відповів на запитання, як зміниться інвестиційне середовище під впливом кризи, яку ми переживаємо зараз. Спікер упевнений, що для когось сьогодення — це криза, а для когось — період нових можливостей, у тому числі залучення інвестицій. Залучати потрібно і зовнішні, і внутрішні інвестиції.

За словами спікера, в першу чергу необхідно залучати інвесторів до об’єктів стратегічного значення — такими є об’єкти промисловості та інфраструктури. Внесення значних інвестицій допоможе створити робочі місця, а після модернізації буде можливість виготовляти продукцію, яку потім можна буде експортувати. Олександр Онуфрієнко впевнений: фінансові інвестиції — це певний маркер країни, показник того, як і наскільки інвестори оцінюють країну. Однак зазначає, що фінансові інвестиції не є панацеєю, вони тільки супровідний механізм і певний показник.

Є ринок реципієнтів, які хочуть залучати інвестиції. Пан Онуфрієнко підкреслив: аби бути конкурентними з іншими країнами-реципієнтами, необхідно надати інвесторам умови стабільності правил гри. Це стосується законодавства, судової системи, системності дозвільних органів, а також валютної системи. Крім того, інвестор цікавиться системою міжнародних договорів.

Спікер також приділив належну увагу обговоренню нового законопроєкту №3760 «Про державну підтримку інвестиційних проєктів зі значними інвестиціями», однією з цілей якого є створення нового державного органу, так званої інвестняні. Сама ідея такого закону вітається, проте необхідно внести певні зміни в суть документа.

Лектор зосередив увагу на питанні, яким чином криза вплинула на інвесторів. Так, спостерігається тенденція певної нерішучості інвесторів, очікування змін ціни об’єктів у бік зниження, а також тенденція розстрочки платежів.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик