Олександра Сасіна (Павленко) розповіла, як організувати роботу юристів у ході передвиборної кампанії

Олександра Сасіна (Павленко), керуючий партнер Pavlenko Legal Group, провела для слухачів Legal High School майстер-клас, присвячений тому, як організувати роботу юристів у ході передвиборної кампанії.

Спікер розповіла, що профайл керівництва Pavlenko Legal Group включав підтримку окремих кандидатів у депутати різних рівнів регіональних рад, вибори до парламенту України (2010, 2012, 2014), регіональні кампанії виборів мерів і юридичний супровід кандидатів у Президенти (2004—2005, 2009—2010 ).

Як зазначила спікер, коли йдеться про стратегію роботи юристів, необхідно пам’ятати, що не можна застосовувати шаблонні рішення. Стратегію пані Сасіна умовно розділила на дві категорії: напад і захист. Напад включає моніторинг конкурентів, виявлення їхніх слабких місць, медіапосили, роботу з ЦВК щодо конкурентів, використання позовів проти конкурентів.

Стосовно питань, що покриваються юридичною підтримкою, то спікер зробила акцент на підготовці календарного плану, розробці стратегії юридичного захисту проведення виборів, розробці плану та юридичному супроводі фінансування виборчого процесу, а також формуванні юридичних відділів регіональних штабів, контролі за роботою їхніх співробітників. Серед інших моментів, які варто врахувати, пані Сасіна виділила: навчання та інструктаж на всіх стадіях виборчого процесу, розробку інструкцій для роботи уповноваженого представника, довірених осіб, офіційних спостерігачів, підготовку типових проектів документів (скарг, позовів) з оскарження дій або бездіяльності суб’єктів виборчого процесу, порушень вимог виборчого законодавства. Робота юристів повинна також включати приватне консультування кандидатів з усіх питань виборчого процесу, офіційне представництво кандидата до ЦВК, юридичний супровід агітаційної програми, а також юридичний супровід роботи членів, які були зареєстровані від кандидата на пост Президента України або партії.

Пані Сасіна порадила заздалегідь зробити шаблон розгляду різних видів скарг у суді, в якому відобразити всіх можливих позивачів, можливі види позовів та строки їх розгляду. Такі таблиці, за словами спікера, допомагають юристам у форс-мажорних ситуаціях.

На завершення майстер-класу лектор представила слухачам схему виборчого штабу і нагадала про кримінальну відповідальність за порушення виборчих прав.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик