Олексій Віхляєв розглянув експертизи у злочинах у сфері службової діяльності

Школа кримінального права LHS продовжує свою роботу. Судовий експерт від «Експертно-дослідницької служби України» Олексій Віхляєв ознайомив аудиторію з найбільш поширеними видами експертиз у сфері злочинів службової діяльності. Серед них — будівельна, товарознавча, комп’ютерна, економічна, технічна експертиза документів (ТЕД), почеркознавча, а також психологічна.

Спікер більш детально розповів про особливості кожної з експертиз. Зокрема, Олексій Віхляєв відзначив, що судову економічну експертизу в основному підтверджує або не підтверджує обґрунтованість уже встановлених (наданих на експертизу) економічних показників (заборгованість, збитки, заниження податку тощо). Об’єктом дослідження стають (оригінали або копії) первинні документи бухгалтерського та податкового обліку (прибуткові та видаткові накладні, податкові накладні, ордери, звіти матеріально відповідальних осіб, картки складського обліку, касові книги, матеріали інвентаризації, акти ревізій, табелі, наряди, акти приймання виконаних робіт, трудові договори тощо).

У свою чергу, для проведення почеркознавчої експертизи (або експертного дослідження) необхідно надати вільні, умовно-вільні та експериментальні зразки почерку і підпису певної особи. До вільних зразків відносять рукописні тексти, рукописні записи (буквені та цифрові), підписи, достовірно виконані певною особою до відкриття провадження і не пов’язані з його обставинами; до умовно-вільних — зразки почерку, виконані певною особою до відкриття провадження у справі, але пов’язані з обставинами цієї справи, або виконані після відкриття провадження у справі, але не у зв’язку з його обставинами; а ось експериментальні — це ті зразки почерку, які виконані за завданням органу (особи), який призначив експертизу.

Олексій Віхляєв уточнює: як вільні, так і експериментальні зразки буквеного або цифрового письма за можливості треба надавати на 15 аркушах. Усі ситуації дуже індивідуальні, чим коротше досліджуваний текст (запис), тим більша потреба у вільних зразках. Експериментальні зразки підпису надаються в кількості не менше п’яти-восьми листів.

У ході лекції Олексій Віхляєв також дав практичні поради щодо проведення експертиз і окреслив питання, які ставляться для їх проведення.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик