Ольга Коцюруба представила слухачам LHS практику оскарження відмов у реєстрації кандидатів на виборах

Спецкурс «Правовий супровід виборчих кампаній» у рамках Legal High School сьогодні стартував з лекції Ольги Коцюруби, радника з юридичних питань Громадянської мережі «ОПОРА», під час якої спікер розкрила тему підстав для відмови в реєстрації кандидатів і представила практику оскарження відмов у реєстрації кандидатів.

Важливими умовами для реєстрації кандидатів у Президенти є дотримання відповідної форми анкети кандидата на пост Президента України, наявність автобіографії кандидата, декларації та передвиборної програми на паперовому та електронному носії. За словами спікера, недотримання таких правил тягне за собою відмову в реєстрації кандидатів. Крім того, як зазначила лектор, кандидати в Президенти України, висунуті партією, додатково подають рішення вищого керівного органу партії, прийняте відповідно до її статуту про висунення кандидата на пост Президента України, засвідчене підписом керівника партії та скріплене печаткою партії.

Підставами для відмови в реєстрації також може бути наявність у передвиборній програмі положень, спрямованих на ліквідацію незалежності України, зміну конституційного ладу насильницьким шляхом, відсутність документів, поданих для реєстрації. Помилки в документах, поданих для реєстрації, підлягають виправленню і не є підставою для відмови в реєстрації кандидата.

Пані Коцюруба звернула увагу слухачів на існуючі проблеми при заповненні документів для реєстрації кандидата. «Кандидати можуть користуватися існуючими зразками таких документів, але при цьому їх треба перевіряти на актуальність», — додала спікер.

Говорячи про судову практику відмови в реєстрації кандидата, лектор представила до уваги справу №875/19/15 «Проти Дарта Вейдера». Напередодні виборів кандидат подав податкову декларацію, в якій було вказане змінене прізвище кандидата, при цьому в автобіографії та інших документах відомостей про зміну прізвища не було.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик