Оскарження незаконності дій податкової міліції — тема лекції Андрія Чехонадського

Про практику розгляду судових спорів про незаконність дій податкової міліції після 2016 року розповів слухачам Legal High School Андрій Чехонадський, керівник групи претензійно-позовної роботи ПАТ «Рітейл Груп», адвокат. Він нагадав, що після 1 січня 2017 року, згідно зі змінами до законодавства, податкова міліція повинна була припинити своє існування. Однак усе ж вона продовжує працювати де-факто, тому судова практика у справах, в яких стороною виступає податкова міліція, розділилася: деякі суди відмовляють у задоволенні клопотань цього органу, посилаючись на закон, інші суди продовжують їх задовольняти. Лектор навів приклади рішень судів, які ілюструють таку дуальність.

За словами лектора, некоректне відображення на сайті Верховної Ради виключеного з 1 січня 2017 року розділу з Податкового кодексу України «Податкова міліція» було оскаржене в рамках справи №826/1209/17, розгляд якої зараз проводить Верховний Суд.

Андрій Чехонадський підкреслив, що до будь-якого податкового інспектора і керівника фіскального органу, який підписав рішення за результатами перевірки податкової міліції, за певних обставинах можна застосувати статтею Кримінального кодексу України за службову недбалість. І такі прецеденти, за його словами, були, хоча правоохоронні органи досить неохоче включають такі справи до ЄРДР.

Спираючись на власний досвід, лектор дав слухачам Legal High School практичні поради поведінки адвоката у разі, якщо представники податкової міліції приходять проводити слідчі дії на підприємство. Він закликав ретельно дотримуватися всіх законних процедур і користуватися наданими адвокату правами.

Спікер підкреслив, що, як правило, для проведення слідчих дій на підприємство приходять оперативні співробітники за дорученням слідчого, однак оперативні співробітники не мають права здійснювати процесуальні дії (наприклад, вручати повістку). Лектор наполягає на тому, що хороша поінформованість і буквальне дотримання законної процедури дає змогу грамотному адвокату відстояти інтереси клієнта.

У зв’язку з цим Андрій Чехонадський нагадав, що обшук без участі слідчого і прокурора є незаконним, оскільки слідчий не має права доручати оперативним співробітникам самостійне проведення обшуку. Він ілюстрував свої тези прикладами практичних кейсів з власної адвокатської практики.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик