Оскільки кожне рішення Верховного Суду є обов’язковим і взірцевим для подібних справ, їх можна вважати елементами прецедентного права — Денис Нєнов

Про правові позиції Верховного Суду стосовно кримінальної відповідальності слухачам Legal High School розповів Денис Нєнов, координатор практики кримінального права ЮФ «Ілляшев та Партнери». Він нагадав, що Верховний Суд розпочав свою роботу 15 грудня 2017 року, отже, він уже напрацював відповідну практику, в тому числі у справах з кримінальної юрисдикції. Оскільки кожне рішення Верховного Суду є обов’язковим і взірцевим для подібних справ у відповідних правовідносинах, то, на думку спікера, їх можна вважати елементами прецедентного права.

Лектор відзначив чітку структуру рішень Верховного Суду, що впливає на їх зрозумілість та зручність роботи з ними та наближає їх до найкращих європейських зразків. Принагідно він навів статистику, з якої випливає, що від початку роботи ВС до кінця 2020 року розглянуто 82% з 34 743 процесуальних звернень і справ, що надійшли до суду. При цьому кожне п’яте процесуальне звернення (касаційні скарги, заяви про перегляд за нововиявленими обставинами тощо) повернуте або визнане таким, що не підлягає розгляду. Щодо 28% звернень прийняте рішення про відмову у відкритті касаційного провадження, і лише стосовно чверті від усіх процесуальних звернень відкриті касаційні провадження. На думку спікера, це свідчить про те, що учасники провадження не завжди ефективно використовують надані їм процесуальні права, часто звертаються за відсутності підстав або не дотримуються вимог при поданні звернень.

Денис Нєнов розповів слухачам Legal High School про склад і структуру Верховного Суду в рамках кримінальної юрисдикції, а також внутрішню ієрархію суду, яка, за його словами, впливає на пріоритетність тих чи інших правових позицій.

Лектор проаналізував прецеденти Верховного Суду, які можуть бути корисними як практикуючим адвокатам, які здійснюють захист клієнтів у суді, так і особам, які здійснюють представництво компаній під час досудового розслідування.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик