Основні причини конфліктів між забудовниками і покупцями проаналізував Віталій Правдюк, АО «Коннов і Созановський»

Школа судової практики Legal High School, у рамках якої проходить модуль «Спори у сфері нерухомості та будівництва», продовжує свою роботу. Про спори щодо конфліктів забудовників з жителями розповів радник АО «Коннов і Созановський» Віталій Правдюк. Також він зупинився на недоліках будівельних проектів.

Які причини виникнення конфліктів? Загальна причина, за його словами, в недопрацюванні попередніх реформ. З 2008 року відбулося кілька етапів лібералізації дозвільних процедур у будівництві. Віталій Правдюк підкреслив, що будівництво — одна з небагатьох галузей, яка довго не мала належного законодавчого регулювання, у той же час був непоганий обсяг будівельних норм і стандартів. На початку ХХІ сторіччя кожен забудовник повинен був просити дозвіл практично на всі кроки. І ось, починаючи з 2008 року, стартував процес законодавчих спрощень. «Власне у лібералізації і був конфлікт, оскільки лібералізація передбачала спокусу», — зазначив лектор.

Серед інших причин виникнення конфліктів він виокремив: підвищення ролі громадських активістів та ЗМІ, значні порушення земельного законодавства при відведенні земельних ділянок, значні недоліки містобудівної та планувальної документації на місцевому рівні та низький рівень законослухняності або елементарної поваги до законів.

Головним magnum opus у цій галузі є Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності». Віталій Правдюк зазначив, що зараз активно обговорюється ідея прийняття Містобудівного кодексу. Але особисто він вважає, що законотворці занадто захопилися реформами: суб’єктам будівництва потрібно надати хоча б три роки для того, аби пожити в існуючий системі координат без революційних змін правового поля.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик