Особливості юридичного супроводу IT-компаній — розробників FinTech у фокусі уваги Олега Шевцова

Про особливості юридичного супроводу IT-компаній — розробників FinTech у рамках блоку «Правове регулювання FinTech і криптосфери» в Legal High School розповів Олег Шевцов, керуючий радник Alexandrov — IT Lawyers.

Олег Шевцов зазначив, що в найближчій перспективі очікується ряд законів, які будуть прийняті щодо напряму FinTech. Як відомо, FinTech — це технології, які допомагають фінансовим службам і компаніям управляти фінансовими аспектами свого бізнесу. Кожен FinTech на своєму початку це стартап, цінність якого полягає в тому, щоб полегшити життя користувачам банківської системи і допомогти зробити певні речі більш зручними, спростити процеси з грошима. Правильна «упаковка продукту» має на увазі оформлення відносин з розробниками, правильну роботу з авторськими правами (оскільки дуже часто компанії нехтують цим питанням, що призводить до неприємних наслідків), кібербезпеку.

Детальніше Олег Шевцов розповів про особливості корпоративних відносин. За його словами, дуже важливо домовитися ще «на березі». Як правило, певні домовленості варто робити на початкових етапах, переносити їх на папір і тільки після цього реалізовувати проєкт. Це так звана дорожня карта, яка закріплює права і обов’язки кожного учасника проєкту на певному етапі. На початковому етапі також необхідно розуміти умови роботи у подальшому з продуктом.

Рано чи пізно всі стикаються з питанням залучення коштів до українських FinTech. Олег Шевцов з метою залучення таких коштів рекомендує вносити кошти до статутного капіталу підприємства, також є можливість оформлення позики (від нерезидента, але в такому разі у подальшому ці гроші потрібно буде повернути, термін при цьому може бути досить тривалим).

Серед основних напрямів розвитку FinTech в Україні — глобальні ініціативи, такі як BIAN (Banking Industry Architecture Network), точкове застосування банками технологій для вирішення окремих завдань, внутрішня діджиталізація (оцифровування своїх каналів продажів або комунікації з клієнтами нерезидента).

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик