Особливості застосування реєстру розрахункових операцій для ФОП проаналізував Олександр Собкович

З темою «Реєстр РРО для фізичних осіб — підприємців: хто зобов’язаний застосовувати та чи можна обійтися без» у рамках блоку, присвяченого ефективній побудові роботи адвоката, виступив Олександр Собкович, адвокат, керуючий партнер АО «Архітектор права».

Як відзначив лектор, ідея реєстру розрахункових операцій (РРО) виникла тоді, коли держава в особі податкової вирішила контролювати операції суб’єктів господарювання з метою контролю за реалізацією, збутом, надходження платежів і доходів суб’єктів господарювання, таким чином мінімізувавши ухилення від сплати податків. Щороку держава змінює підходи до контролю за суб’єктами господарювання.

Розглядаючи Закон №1017-IX, можна констатувати, що конкретний розмір доходів, неперевищення якого є однією з умов застосування суб’єктами спрощеної системи оподаткування платників єдиного податку і який підлягає застосуванню з 1 січня 2021 року, становить: для першої групи — 167 розмірів мінімальної заробітної плати (МЗП), другої групи — 834 МЗП і, відповідно, для третьої — 1167 розмірів МЗП. Згідно із Законом, скасовано плани щодо застосування механізму компенсації покупцям (споживачам) за скаргами стосовно порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій частини суми застосованих до суб’єктів господарювання штрафних (фінансових) санкцій. Відповідно, так званого фіскального кешбеку для покупців за скарги на бізнес не буде. Це викликано прагненням уникнути спірних ситуацій з огляду на відсутність можливості стовідсотково ефективного забезпечення реалізації цього процесу в умовах сьогодення (карантин, систематичні законодавчі нововведення та відсутність бази практичних і теоретичних напрацювань з цього питання).

Саме тому передбачено відтермінувати до 1 січня 2022 року обов’язкове застосування РРО (ПРРО) для ФОП, які є платниками єдиного податку другої-четвертої груп, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує обсягу доходу, що не перевищує 220 МЗП (у 2021 році — 1 млн 320 тис. грн), крім тих, які провадять діяльність у сферах з істотними ризиками ухилення від оподаткування.

Олександр Собкович підкреслив, що у разі перевищення ліміту доходу застосування РРО для такого платника єдиного податку є обов’язковим і починається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується в усіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик