Переваги кіпрської юрисдикції для українського бізнесу обговорили на семінарі в LHS

У Legal High School відбувся семінар, в організації якого взяли участь видавництво «Юридична практика», ЮФ «Антіка» та Vizus Consulting Group (Кіпр), на тему «Кіпр: європейська юрисдикція для українського бізнесу». Модератором заходу виступив Олексій Кот, керуючий партнер ЮФ «Антіка», член Ради з питань судової реформи при Президентові України, д.ю.н. За його словами, Кіпр — це комфортна гавань, через яку відбудовуються бізнеси. Кіпрські компанії мають додатковий ресурс, про який не всі знають. Тож ознайомленню з цими додатковими ресурсами і було присвячено семінар.

Щоб повною мірою скористатися перевагами кіпрської юрисдикції, найкраще стати громадянином Кіпру. Про програму отримання громадянства розповіла Ірина Попова, керуючий директор Vizus Consulting Group. За її словами, на Кіпрі діє програма для отримання постійного місця проживання та громадянства. Пані Попова розповіла про нюанси цієї програми та умови, яких мають дотримуватися претенденти.

Лектор перелічила необхідні документи, які повинен подати претендент на кіпрське громадянство, а також окреслила процедуру їх подачі та назвала розмір мита, який потрібно сплатити в процесі отримання громадянства. Крім того, описала покроковий алгоритм проходження процедур отримання громадянства в рамках інвестиційної програми. За її словами, загальний строк, необхідний для отримання громадянства, становить сім місяців, з яких шість місяців йде на розгляд документів.

Крім того, Ірина Попова звернула увагу на зміни у вимогах до компаній або фізичних осіб, які хочуть відкрити рахунки у кіпрському банку, назвала документи, які треба надати, і розповіла про процедури, які повинен пройти бажаючий відкрити рахунок у кіпрському банку, а також про обов’язкові перевірки, здійснювані комплаєнс-департаментом банку.

Лектор також описала процедуру редоміціляції — переміщення компаній з офшорних і низькоподаткових юрисдикцій на Кіпр. Розповіла про вимоги до компанії, яка хоче здійснити цю процедуру, перш за все це підтверджена наявності офісу на Кіпрі.

Про правове регулювання інвестицій на Кіпр за законодавством України розповів Сергій Корнієнко, партнер ЮФ «Антіка». Він нагадав, що до лютого 2019 року питання інвестування за кордон регулювалися законом про інвестиційну діяльність та постановою Кабінету Міністрів України, яка передбачала отримання індивідуальної ліцензії Національного банку України для такої операції, причому в отриманні такої ліцензії НБУ міг і відмовити. З лютого 2019 року в цій сфері діє Закон «Про валюту і валютні операції», яким визначено заходи захисту при валютних операціях, у тому числі й здійсненні інвестицій за кордон.

Лектор проаналізував захисні заходи, відзначивши, що для фізичних осіб максимальна сума інвестування за кордон — до 50 тисяч євро на рік. Причому така інвестиція не має бути пов’язана з підприємницькою діяльністю. Для юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців ліміт інвестиції обмежений 2 млн євро на рік і цю інвестицію має бути спрямовано на здійснення господарської діяльності. Альтернативні способи інвестування, за словами доповідача, є, але в кожному випадку вони розробляються індивідуально під конкретну операцію.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик