Подання великої кількості скарг свідчить про активне відстоювання своєї правової позиції — відзначає адвокат Лариса Криворучко, лектор LHS

Лайфхаки з внесення відомостей про вчинення кримінального злочину до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР) і способи моніторингу кримінального судочинства та порядок отримання інформації у фактових справах — у центрі уваги адвоката, к.ю.н. Лариси Криворучко у рамках модуля «Відкриття кримінального провадження» блоку «Стратегія і тактика захисника на стадії досудового розслідування» Школи кримінальної практики Legal High School.

Оскаржуючи рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора під час досудового розслідування, лектор рекомендує контролювати хід розгляду такої скарги. Це сприятиме більш оперативному та ефективному розгляду заяви. Як правило, доводиться оскаржувати бездіяльність про невнесення відомостей до ЄРДР. «На кожному етапі досудового розслідування потрібно захищати свої права», — зазначила Лариса Криворучко і додала, що подання великої кількості скарг свідчить про активне відстоювання своєї правової позиції.

Також необхідно контролювати виконання ухвал судів. В іншому випадку можна ініціювати кримінальне провадження за фактом невиконання судового рішення, можна звернутися зі скаргою до Кваліфікаційної дисциплінарної комісії прокурорів. «Не зупиняйтеся, поки ви не отримаєте позитивного для себе рішення» — радить адвокат Криворучко.

Якщо заявник зацікавлений у результаті справи, він, за словами лектора, морально зобов’язаний відстежувати хід досудового розслідування. Наприклад, заяви потерпілого підлягають розгляду протягом 72 годин, якщо реакції по закінченні цього строку немає, необхідно подавати скаргу. «Не баріться, не церемоньтесь», — закликає адвокат. Хто може виступити заявником? Фізична або юридична особа, особа, на очах якої вчиняється злочин (заявити про злочин це громадянський обов’язок). Така особа може і не визнаватися потерпілою, якщо злочином їй не завдано шкоди.

На завершення лекції Лариса Криворучко рекомендувала ретельно вивчити процедури, передбачені кримінальним процесуальним законодавством, і вимагати від державних органів дотримання цих процедур, адже, за Конституцією України, органи державної влади, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України. «Цю шахову партію виграє той, хто ліпше знає КПК України», — резюмувала адвокат.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик