Податковим органам зручно визнавати будь-які надходження із-за кордону «іноземним доходом» — відзначила Наталія Радченко, АО Juscutum

Як правильно враховувати в податкових деклараціях доходи, одержувані із-за кордону, розповіла партнер практики оподаткування та бізнес-ефективності АО Juscutum Наталія Радченко.

Лектор почала свою доповідь коротким відео з гумористичним варіантом діалогу клієнта з адвокатом із податкових питань щодо того, як правильно подавати декларацію. Ролик був змонтований ще два роки тому, коли вводилося електронне декларування, для чиновників, але вже тоді було зрозуміло, що персональне податкове планування стане актуальним для всіх громадян в Україні.

Зокрема, сьогодні він використовується тими особами, які хочуть легально отримувати доходи за кордоном, купувати там власність і в цілому не нести ризиків порушення податкового законодавства.

За словами Наталії Радченко, податковим органам зручно визначати надходження із-за кордону як іноземний дохід. Це викликане тим, що весь дохід (а не чистий прибуток) підлягає оподаткуванню: це широка база і більш легкий облік для податкових органів. Разом із тим не кожен дохід, отриманий за кордоном, треба вважати іноземним доходом у розумінні ПК України. Це може бути й інвестиційний дохід, і подарунки, які оподатковуються за іншими правилами.

Також лектор зупинилася на строках подання декларації: за загальним правилом, вона має бути подана до 1 травня року, наступного за звітним, а сплата податків — до 1 серпня. Податки, сплачені за кордоном, можна і потрібно зараховувати при розрахунку податкового навантаження. Для цього необхідно отримати довідку про сплачені податки, бази і/або об’єкти оподаткування. Однак, якщо громадянин, який має доходи за кордоном, не може своєчасно отримати документальне підтвердження кількості сплачених податків за кордоном, він має право попросити відстрочку до 31 грудня.

Окремо Наталія Радченко розповіла про систему обміну фінансовою інформацією Common Reporting Standart між податковими органами різних країн (на думку спікера, Україна неминуче буде включена до цієї системи в тому чи іншому вигляді), а також щодо правил визначення податкового резидентства і судової практики щодо визначення такого. Для судів важливо не те, як платник податків визначає себе, а те — чи перебував він в Україні понад 183 днів і де знаходиться основне джерело його доходу.

Завершила лекцію спікер порадами щодо того, як громадянину України навести лад у своїй податковій історії при бажанні виїзду за кордон на постійне проживання.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик