Позиція судів у питаннях оренди землі — тема лекції Тетяни Дроботової

Про придбання прав на землю в результаті недотримання суб’єктом владних повноважень строків розгляду заяв розповіла слухачам Legal High School Тетяна Дроботова, суддя Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду. За її словами, спірні питання щодо статті 33 Закону України «Про оренду землі», яка презюмує пріоритет попереднього орендаря, виникали давно і не вирішені й досі.

Згідно із зазначеною вище статтею орендар, який належно виконував обов’язки за умовами договору, має переважне право перед іншими особами на укладення договору оренди землі на новий строк.

Однак на практиці, переукладаючи договір, орендар стикається з труднощами, що виникають з вини органів владних повноважень. Тетяна Дроботова навела приклади судових спорів на цю тему, які їй довелося розглядати.

Наводячи приклади постанов Великої Палати Верховного Суду у справах, що стосуються продовження строку оренди землі, лектор підкреслила, що реалізація права на поновлення договору оренди, передбаченого статтею 33 Закону України «Про оренду землі», можлива тільки за умови дотримання встановленої цією нормою процедури і строків.

У разі якщо орендар продовжує користуватися земельною ділянкою після закінчення строку дії договору оренди і за відсутності протягом одного місяця після закінчення строку дії договору листа-повідомлення орендодавця про заперечення у поновленні договору оренди землі, такий договір вважається поновленим на той самий строк і на тих же умовах, що передбачені договором за умови складення додаткової угоди.

Тетяна Дроботова закликала слухачів Legal High School взяти на озброєння висновки Палати з розгляду справ щодо земельних відносин і права власності Касаційного господарського суду, які стосуються застосування на практиці норм статті 33 Закону України «Про оренду землі», викладені в постанові КГС ВС від 10 вересня 2018 року №920/739/17(4/15).

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик