Практичні поради зі збору доказів у спорах про ТЦУ надала Вікторія Фоменко

«Уникнути спірних ситуацій з податковою у сфері ТЦУ дуже складно», — відзначила Вікторія Фоменко, партнер, керівник практики податкового і митного права МЮФ Integrites, відкриваючи чергову лекцію модуля «Трансфертне ціноутворення в Україні» Школи податкової практики LHS.

У рамках лекції пані Фоменко дала ряд рекомендацій зі збору доказів у спорах про застосування методів ТЦУ на прикладі судової практики.

Лектор звернула увагу на те, що внутрішні зіставні неконтрольовані операції є першочерговим джерелом інформації. «Платник податків і контролюючий орган використовують джерела інформації, які містять відомості, що дають змогу зіставити комерційні та фінансові умови, зокрема інформацію про зіставні неконтрольовані операції платника податків, а також інформацію про зіставні неконтрольовані операції його контрагента — сторони контрольованої угоди з непов’язаними особами», — розповіла вона.

Вікторія Фоменко виокремила такий інструмент доказів у суді, як експертний висновок, відзначивши, що експерт може бути залучений як судом, так і сторонами процесу, незалежно від згоди суду або іншої сторони. Таким чином, висновок експерта виступає рівнозначним засобом доказів для суду, незалежно від обраного варіанта залучення експерта. Більше того, на її думку, саме експертний висновок може стати тим базисом, на який може спертися суддя при винесенні рішення у справі про трансферне ціноутворення, особливо у разі наявності в процесі різних технічних дискусій.

«Вибір джерела інформації залежить від повноти інформації, порівнянності та можливості коригування умов контрольованих операцій», — наголосила пані Фоменко, ознайомивши слухачів із судовою практикою у цій сфері.

Також лектор більш детально розповіла про коригування фінансового результату для цілей податку на прибуток за операціями, які не є контрольованими з точки зору трансфертного ціноутворення, але ціни за якими можна обґрунтувати за правилами «витягнутої руки».

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик