«Правовий вакуум в Україні у питанні статусу криптовалют має бути заповнено», — Наталія Радченко, АТ Juscutum

Тему криптовалют у податковому плануванні в рамках Школи податкової практики Legal High School освітила партнер практики оподаткування та бізнес-ефективності АТ Juscutum Наталія Радченко. Згідно з дослідженням KantarTNS, 72% українського населення знають, що таке криптовалюти, 23% — чули про такий термін, тоді як 13% населення володіють криптовалютами, і це, за словами пані Радченко, досить високі показники. 41% населення України вважає, що криптовалюти необхідно підтримувати на державному рівні.

«Ми як консультанти також вважаємо, що криптовалюти потребують державної підтримки», — відзначила лектор. Ця сфера досить активно розвивається, і відсутність правового регулювання для власників криптоактивів підвищує шахрайські ризики. Користуються правовим вакуумом і контролюючі органи — під приводом кримінального провадження вони вилучають майнінговое обладнання і через відсутність регулювання повернути його власнику потім дуже складно.

Також немає узгодженого розуміння регуляторів, що таке криптовалюта. Регулятори єдині хіба що в тому, що це складний технологічний процес, і спромоглися сказати, чим криптовалюта не є (не грошові кошти, не валюта, не валютна цінність, не електронні гроші, не цінні папери, не грошовий сурогат).

Для податкової сфери потрібні відповіді на багато запитань: що таке криптовалюта — товар, послуга чи інвестиційний актив? як відображати криптовалюту в бухгалтерському обліку? яке місце здійснення операцій зазначати в бухгалтерських документах, якщо технологія, на якій криптовалюти працюють, — блокчейн, — децентралізована?

Лектор повідомила, що вони з колегами активно працюють над законопроектом про визначення правового статусу криптовалют в Україні. «Правовий вакуум має бути заповнено. Ряд європейських країн уже визначилися зі статусом криптовалют у рамках наявного правового поля або спеціального законодавства», — резюмувала пані Радченко.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик