Представники варшавського офісу EUCON поділилися особливостями ведення бізнесу в Польщі

Сьогодні в Legal High School проходить стратегічна сесія Doing Business in Poland, модератором якої виступив партнер, керівник офісу в м. Варшаві юридичної групи EUCON Андрій Романчук. Він також проаналізував питання корпоративного права Польщі крізь призму реєстрації компанії іноземцем. Основним документом, який регулює діяльність товариства, є договір. Мінімальний статутний капітал, за словами спікера, становить 5 тисяч злотих. Відповідальність власників обмежена їх вкладеннями. Зареєструвати компанію можна двома шляхами: онлайн або за допомогою нотаріуса. Андрій Романчук проаналізував переваги і недоліки обох процедур. Для онлайн-реєстрації необхіден електронний цифровий підпис і певний вид ідентифікаційного коду. Цей вид реєстрації дуже оперативний — до двох днів, до того ж вона дешевша, ніж реєстрація за допомогою нотаріуса (тривалість цієї процедури — до двох тижнів).

Пан Романчук згадав і про наболіле питання для всієї Європи — відкриття банківського рахунку. З літа банківська політика суттєво змінилася. Наявність офісу, працівників, чи знаходиться керівництво в Польщі, чи є контрагенти в Польщі — ці та інші моменти перевіряє банк при відкритті рахунку навіть для польської компанії.

Придбання права власності на нерухоме майно іноземцем у Польщі проаналізував адвокат юридичної групи EUCON (м. Варшава) Міхал Спала. За його словами, кількість нерухомості, право власності на яку набувають іноземці, збільшується. Збільшується і кількість інвестицій у нерухомість з боку українців. Упродовж останніх років кількість інвесторів-українців перевищила кількість громадян Великобританії та Німеччини. Пан Спала зазначив: якщо іноземець хоче придбати нерухомість для житла, то є певне обмеження (півгектара), для ведення господарської діяльності таких обмежень немає, але потрібно довести мету здійснення такої діяльності.

Податкову систему Польщі презентував Вальдемар Чьок, податковий радник юридичної групи EUCON (м. Варшава). У Польщі для кожного податку є окремий закон. Обов’язки і права платників податків регулюються законом про податки. Ставка оподаткування для малого бізнесу (з доходом до 1,2 млн євро в рік) становить 15%, але з 2019 року податкова ставка для малих платників податків, які хочуть почати свою діяльність, знижена до 9%. Зменшення податку, вважає Вальдемар Чьок, поліпшить інвестиційний клімат.

Радник з питань бухгалтерського та податкового обліку варшавського офісу EUCON Артур Шевчик розповів про податковий і бухгалтерський облік у Польщі та помилки українських інвесторів. Спікер підкреслив, що підприємці можуть самі вести свій бухгалтерський та податковий облік, але потрібно пам’ятати про велику відповідальність. Для підприємців з України неможлива спрощена бухгалтерія — в документації необхідно враховувати всі господарські події, надавати свої фінансові результати. Коли підприємство хоче отримати кредит чи кредит на придбання нерухомості, йому також необхідно демонструвати фінансові результати.

Юрист юридичної групи EUCON (м. Варшава) Патриція Дередас акцентувала увагу на судовій системі Польщі та розгляді спорів. Систему судів Республіки Польща складають: Верховний суд, суди загальної юрисдикції, адміністративні та військові суди. Верховний суд — це наглядовий орган щодо загальних і військових судів. До складу Верховного суду Польщі входять такі палати: цивільна, кримінальна, праці та соціального страхування, надзвичайного контролю та громадських справ, дисциплінарна. Військові суди приймають рішення щодо злочинів, скоєних солдатами військової служби.

За словами Патриції Дередас, структуру загальних судів складають районні, окружні та апеляційні суди. Адміністративні суди здійснюють правосуддя шляхом контролю за діяльністю державного управління і шляхом вирішення спорів щодо компетенції та юрисдикції між органами місцевого самоврядування, апаратами самоуправліннями і між цими органами та органами державної влади. Структуру апеляційних судів складають воєводські адміністративні суди та Вищий адміністративний суд.

На завершення заходу юрист юридичної групи EUCON (м. Варшава) Інга Лівандовська розповіла про трудове і міграційне право Польщі та найбільші помилки українців. Отже, на підставі чого можна легально перебувати в Польщі? Безвізового режиму, візи або «карти побиту». Віза відкривається на строк до одного року. «Карта побиту» надає підстави для легального перебування без візи для роботи, навчання або ведення бізнесу строком від одного року. Є 12 підстав видачі «карти побиту» і цей перелік не є вичерпним.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик