Про аспекти міжнародної реєстрації ТМ розповіла Анастасія Синиця, патентний повірений ЮФ Evris

«Реєстрація ТМ за кордоном. Європейська реєстрація. Міжнародна реєстрація ТМ» — тема лекції Анастасії Синиці, патентного повіреного ЮФ Evris, у рамках блоку «Торгові марки та інші засоби індивідуалізації» Школи з інтелектуальної власності Legal High School.

Лектор навела десятку найбільш дорогих брендів за результатами дослідження 2018 року. Зокрема, ICBC (Industrial and Commercial Bank of China) займає останнє, 10 місце в рейтингу і вартість бренда складає 59,2 млрд дол. США. У середині рейтингу — Facebook та Microsoft, а перше місце займає компанія Amazon з вартістю бренда 150,8 млрд дол. США.

Також пані Синиця нагадала, що тільки при реєстрації базової заявки відомство виробника засвідчує міжнародну заявку і пересилає її у ВОІВ.

«Обсяг охорони міжнародної реєстрації буде визначено шляхом проведення експертизи по суті відповідно до внутрішнього законодавства протягом 12—18 місяців», — наголосила вона.

Також лектор зазначила, що заявником може виступати будь-яка фізична або юридична особа, яка має підприємство, місце проживання або громадянство в договірній країні.

«Ми вибираємо міжнародну систему реєстрації, коли нас цікавить широкий перелік країн, у тому числі країни — не члени ЄС, або є базова заявка/реєстрація», — звернула увагу Анастасія Синиця.

Далі лектор ознайомила слухачів з аспектами реєстрації в системі EUIPO. За її словами, реєстрація діє 10 років, з можливістю продовження, і прив’язана до реєстрації в кожній країні Євросоюзу.

Наступна система реєстрації, з якою ознайомили слухачів, реєстрація ТМ за національною процедурою. У цьому випадку правила реєстрації визначаються законодавством кожної окремої країни. Однак, у принципі, законодавства різних країн досить уніфіковані в плані обсягу і порядку надання правової охорони. Але в ряді країн є свої особливості.

«У країнах з так званим first-to-use принципом (напр. США, Філіппіни, Австралія, Нова Зеландія) в загальному випадку права на ТМ купуються внаслідок використання. Незважаючи на те, що реєстрація в країнах з first-to-use принципом дає власнику ТМ суттєві переваги, вона не є обов’язковою для встановлення прав на ТМ», — наголосила пані Синиця.

На завершення лектор ознайомила з нюансами реєстрації ТМ в різних країнах.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик