Про аспекти зниження порога для ініціювання процедури банкрутства розповів Юліан Хорунжий, старший партнер Ario Law Firm

Сьогодні блок «Права та статус учасників процедури банкрутства» Школи з реструктуризації та банкрутства Legal High School відкрила лекція Юліана Хорунжого, старшого партнера Ario Law Firm, про зниження порога для ініціювання процедури банкрутства.

Відкриваючи лекцію, пан Хорунжий висловив надію, що Кодекс України з процедур банкрутства все ж таки буде підписаний, але станеться це не раніше двох-трьох місяців.

За словами лектора, побутує думка, що Кодекс не містить чітких вимог для відкриття провадження у справі про банкрутство. Проте документ встановлює ряд необхідних вимог, однією з яких є наявність боргу, у відношенні до якого немає спору про право.

«Виходячи із судової практики, сам факт наявності звірки взаємних вимог не є безперечним доказом безспірності боргу перед кредитором», — зазначив лектор, переходячи до аспекту судового розгляду справи. Зокрема, за його словами, відкриття провадження у справі про банкрутство має бути обдуманим кроком для боржника. Іншою підставою для відкриття провадження є наявність ознак неплатоспроможності. На думку Юліана Хорунжого, відповідно до норм Кодексу, суд буде наділений набагато більшою дискрецією, ніж передбачено чинним законодавством, тож безпосередньо повинен проаналізувати всі вимоги кредиторів і зіставити їх з платоспроможністю боржника. Тобто суд може і зобов’язаний відмовити у відкритті справи про банкрутство у разі, якщо розмір вимог до боржника незрівнянно менший за активи боржника. У такому разі кредитор має інші механізми стягнення боргу.

«Сьогодні суд здебільшого виконує роль статиста, який лише зіставляє вимоги і проводить необхідну калькуляцію. З набуттям чинності Кодексом на суд покладається функція, яка йому найбільше властива, — оцінка доказів і прийняття рішення» — впевнений лектор. Більше того, за його словами, Кодекс відкриває більше можливостей для судового захисту боржника від несумлінних кредиторів.

Крім того, при підготовці Кодексу точилися дискусії щодо того, що зниження порога для відкриття справи про банкрутство буде використане для рейдерських атак на бізнес. На думку лектора, цей ризик є мінімальним через тривалість і вартість процедури банкрутства. «Боржник завжди має можливість погасити борг кредитора до підготовчого судового засідання» — підкреслив Юліан Хорунжий.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик