Про деталі набуття статусу арбітражного керуючого розповів Руслан Бандуристий

Про вимоги до особи, яка претендує на отримання статусу арбітражного керуючого, та обмеження сумісництва на цій посаді розповів слухачам Legal High School Руслан Бандуристий, арбітражний керуючий. Він зазначив, що новий Кодекс України з процедур банкрутства вніс деякі зміни щодо вимог до особи, яка виявила бажання отримати право на зайняття діяльністю арбітражного керуючого та обмежень такої діяльності, якими конкретизовано норми чинного наразі закону. Лектор навів вимоги, що висуваються до особи, яка хоче здійснювати діяльність арбітражного керуючого, при цьому відзначив, що однією з вимог є отримання саме магістерського ступеня в економіці чи юриспруденції. До того ж кандидат повинен мати трирічний стаж роботи після отримання магістерського ступеня за фахом або однорічний стаж роботи на керівних посадах саме після здобуття відповідного кваліфікаційного рівня.

Лектор навів перелік документів, які подає кандидат для отримання свідоцтва на право здійснювати діяльність арбітражного керуючого. Також він навів перелік обмежень, що не дозволяють стати арбітражним керуючим, зазначивши, що норма про недопуск до державної таємниці в тексті Кодексу виключена з обмежень на набуття права на здійснення діяльності арбітражного керуючого, але може бути перешкодою для здійснення діяльності стосовно підприємств відповідної категорії у подальшому.

При цьому він рекомендував слухачам Legal High School заздалегідь потурбуватися про наявність довідки про несудимість, оскільки строк її видачі може затримати подання відповідної заяви до кваліфікаційної комісії для допуску до складання іспиту.

Лектор висловив сподівання, що саморегулівна організація арбітражних керуючих, крім решти вимог, сформулює також правила етики поведінки арбітражних керуючих, порушення яких спричинятиме дисциплінарні стягнення.

Лектор зазначив, що Кодекс України з процедур банкрутства не містить обмежень щодо сумісництва з адвокатською діяльністю. Що ж до нотаріальної діяльності, то така діяльність є несумісною з діяльністю арбітражного керуючого в силу вимог Закону України «Про нотаріат». Що стосується сумісництва з діяльністю приватних виконавців, то обмежень немає, за винятком тих, що пов’язані з імовірністю виникнення конфлікту інтересів.

Щоб отримати статус арбітражного керуючого, потрібно скласти іспит, якому передують спеціальні курси, що проводять акредитовані Міністерством юстиції України вищі навчальні заклади. Довідка про проходження таких курсів дійсна два роки, відтак лектор порадив слухачам Legal High School розраховувати строки складання іспиту, аби друга спроба (яка можлива не раніше, ніж через шість місяців) припала на час, коли довідка ще буде дійсною. Адже для подачі заяви на складання іспитів після проходження курсів потрібно пройти шестимісячне стажування і отримати за його результатами позитивний висновок, оскільки негативний висновок може служити підставою для недопуску до іспиту.

Лектор розповів про процедуру складання іспиту на право здійснювати діяльність арбітражного керуючого, зазначивши з власного досвіду, що проходить він у дружній атмосфері, а три етапи іспиту складаються загалом із 104 запитань: 30 — на першому рівні, 70 — на другому і 4 — на третьому. При цьому допуск до наступного рівня можливий лише за успішного проходження попереднього етапу.

Включення до реєстру арбітражних керуючих можливе лише після успішного складення іспитів. У разі якщо іспит складено невдало, Кодекс з процедур банкрутства дозволяє оскаржити результати за наявності певних підстав та подати заяву про допуск до повторного складання іспиту не раніше, ніж через шість місяців.

Лектор розповів про вимоги до діловодства, що його здійснює арбітражний керуючий, та наголосив, що він є самозайнятою особою, тому на арбітражного керуючого поширюються всі вимоги до самозайнятих осіб щодо оподаткування.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик