Про ініціювання питання про банкрутство розповіла Діана Козловська

У рамках Школи з реструктуризації та банкрутства з лекцією виступила керуючий партнер ЮК Elite Consult Group, арбітражний керуючий Діана Козловська. Тема доповіді — «Ініціювання питання про банкрутство. Нюанси, які треба враховувати, подаючи заяву».
Лектор озвучила практичні аспекти подачі заяви про банкрутство: йшлося про те, які документи можуть бути підставою для відкриття провадження у справі про банкрутство. Зокрема, таким документом може бути рішення третейського суду.
Під час лекції пані Козловська звернула увагу на таке питання: чи є достатньою підставою виконавчий напис нотаріуса на векселі для відкриття провадження у справі про банкрутство? Як показує судова практика, вексель — це шлях для кредитора отримати заборгованість у безспірному порядку. Але треба мати на увазі, що при виявленні певних обставин виконавчий напис може бути визнано таким, що не підлягає виконанню.
Доповідач також ознайомила слухачів з особливостями відкриття провадження щодо деяких категорій. Так, стаття 94 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» регулює процедуру санації, ініційованої керівником підприємства. Як зазначила лектор, у цьому випадку керівник повинен представити план санації і письмову згоду кредиторів.
Особливістю банкрутства фермерського господарства (цю процедуру передбачено статтею 93) є вимога щодо письмової згоди всіх членів фермерського господарства, оскільки заяву про банкрутство подає його голова.
Щодо процедури банкрутства фізичних осіб, то, як підкреслила Діана Козловська, в проекті Кодексу України з процедур банкрутства (№8060) усунено колізію: «Нарешті вирішується питання ототожнення фізичних осіб і фізичних осіб — підприємців».

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик