Про ключові тренди модернізації арбітражних правил розповіла Олена Перепелинська

З початком робочого тижня почала роботу і Школа судової практики. У рамках блоку «Міжнародний арбітраж. Транскордонні спори» виступила Олена Перепелинська, партнер і голова практики міжнародного арбітражу в країнах СНД ЮФ Integrites, яка розповіла про ключові тренди модернізації арбітражних правил.

Спікер зазначила, що арбітражні правила — це арбітражні регламенти постійно діючих арбітражних інститутів, що застосовуються в арбітражних провадженнях, які ці інститути адмініструють. Ключовими трендами модернізації таких правил пані Перепелинська вважає скорочення строків арбітражного розгляду, підвищення ефективності арбітражного розгляду, прискорені арбітражні процедури, підвищення рівня транспарентності, діджиталізацію, а також зміну розміру арбітражних зборів.

Основний фокус уваги спікер звернула на зміни в арбітражних правилах МКАС при ТПП, а також ICC. Як відомо, найбільше українських спорів або спорів за участю української сторони розглядає МКАС при Торгово-промисловій палаті. Її регламент було переглянуто досить ґрунтовно: передбачено обов’язок швидкого та економного ведення процесу, можливість вибору прискореної арбітражної процедури, організаційної наради, змін у питаннях доказів і доказування, перевірки арбітражного рішення, опублікування арбітражних рішень тощо. Серед змін також є можливість розгляду спорів на підставі угоди, укладеної в електронній формі, можливість подання всіх процесуальних документів в електронній формі, врегульованість подання електронних доказів, а також можливість фіксації ходу усного слухання справи за допомогою технічних засобів — за заявою сторін.

А ось серед основних змін Арбітражного регламенту і деяких процедур ICC, як підкреслює доповідачка, — нова прискорена арбітражна процедура (opt-out), підвищення ефективності арбітражного розгляду, спрощення початкового етапу арбітражної процедури, можливість «прямих» призначень арбітрів судом, уточнення строків підготовки арбітражного рішення і введення фінансових санкцій для арбітрів за їх порушення, підвищення рівня транспарентності, публікація імен арбітрів, арбітражних рішень, а також зміна розміру арбітражних зборів.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик