Про кримінально-правові наслідки податкових перевірок для платників податків розповів Андрій Чехонадський, керівник групи претензійно-позовної роботи ПАТ «Рітейл Груп»

Слухачі Школи податкової практики Legal High School дізнались про кримінально-правові наслідки податкових перевірок від Андрія Чехонадського, керівника групи претензійно-позовної роботи ПАТ «Рітейл Груп».

Лектор впевнений, що проблема платників у тому, що вони не користуються своїм правом недопуску контролюючих органів до проведення перевірки. Якщо ж платник допустив перевіряючих до перевірки, то оскаржити він зможе тільки її результат.

Право почати досудове розслідування податкових злочинів завжди починається з актів перевірки. Підрозділ податкової поліції одразу вносить дані про кримінальне правопорушення до відповідного державного реєстру.

Спочатку викликають на допит директора і головного бухгалтера. Проте в більшості випадків у повістці не зазначається процесуальний статус особи, яку викликають. Андрій Чехонадський рекомендує йти на допит лише з адвокатом, а при повідомленні анкетних даних враховувати, що на вказану платником податків адресу можуть прийти з обшуком.

Можливе ініціювання засобів забезпечення кримінального провадження. В особливих випадках навіть ініціюється проведення обшуку. Трапляються також випадки, коли обшук одночасно проводиться за податковою адресою, фактичною адресою платника, адресами реєстрації директора та головного бухгалтера, щоб вони не могли один одного попередити і заховати документи.

Лектор також розповів, що досить часто слідчі використовують можливість застосування тимчасового доступу до речей і документів, більше того, таку можливість надають працівникам оперативних підрозділів як слідчу дію. Та це не слідча дія, а один із засобів забезпечення кримінального провадження. Суть у тому, що згідно з КПК України слідчий має право доручити працівнику оперативного підрозділу проведення слідчих дій, проте у Кодексі не передбачено право слідчого чи прокурора доручати комусь проведення заходів забезпечення кримінального провадження.

Пан Чехонадський назвав ще один факт, який діє не на користь платника: якщо слідчий виніс постанову про визнання речовими доказами якогось майна або грошових коштів, то арешт може бути накладено на майно, незалежно від причетності його власника до кримінальної справи. Має значення тільки наявність постанови про визнання грошових коштів речовими доказами.

За словами спікера, податкове повідомлення-рішення оскаржується спочатку в адміністративному порядку або одразу в суді. Проте за статистикою, 85% адміністративних скарг відхиляються, і тоді платникам залишається тільки йти до суду.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик