Про місію адвоката щодо мінімізації ризиків при укладенні угоди зі слідством розповів Андрій Чехонадський

У рамках блоку «Стратегія і тактика: побудова лінії захисту в суді» в LHS виступив з лекцією адвокат Андрій Чехонадський. Свій виступ він присвятив темі захисту підозрюваного, який має намір укласти угоду зі слідством, а також розповів про місію адвоката щодо мінімізації ризиків для свого клієнта.

Лектор зосередився на кейсах, зокрема на випадках із власної практики. Так, практика показала, що законодавець поспішив, виписавши норми Кримінального процесуального кодексу таким чином, що адвокат на стадії ініціювання укладення угоди про визнання винуватості не обов’язковий.

Після реформування законодавства і введення нового правоохоронного органу в правове поле України Законом від 12 лютого 2015 року про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення діяльності Національного антикорупційного бюро України і Національного агентства з питань запобігання корупції були внесені зміни до статті 52 Кримінально-процесуального кодексу, де вже було прямо передбачено обов’язкову участь захисника, яка забезпечується в кримінальному провадженні, у разі укладення угоди між прокурором, підозрюваним або обвинуваченим про визнання винуватості з моменту ініціювання укладення такої угоди. Однак не всі розуміють важливість цього пункту і не усвідомлюють, які ризики може таїти в собі підписання такої угоди про визнання вини. І все ж наявність адвоката в цьому процесі зовсім не є гарантією того, що ризики будуть зведені до нуля або мінімізовані.

Якщо адвокат належним чином поінформований про ці ризики, то він попередить клієнта. Не варто забувати, що, на жаль, правоохоронні органи (українські, зокрема) не завжди відповідають за те, що вони говорять: пообіцявши одне, вони роблять протилежне, тому тут ні про яку довіру і мови бути не може однозначно. Клієнтові потрібно це все розтлумачити, хоча він може бути і не згоден, вважаючи, що адвокат «згущує краски». Слід розповісти йому, що може бути кваліфіковано в його діях з боку правоохоронних органів. Також Андрій Чехонадський рекомендує звертати увагу на юридичну якість написання підготовки угоди про визнання вини.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик