Про нюанси планування податкового навантаження слухачам LHS розповів керівник практики податкового права ЮК MORIS GROUP Василь Андрусяк

У рамках модуля «Податок на прибуток підприємств» Школи податкової практики Legal High School Василь Андрусяк, керівник практики податкового права ЮК MORIS GROUP, розповів про аспекти планування податкового навантаження.

«Сьогодні дохід у бюджет від податку на прибуток становить близько 4%, що, в свою чергу, спричинило дискусію про його доцільність», — зазначив лектор.

За його словами, зміна будь-якої моделі оподаткування завжди призводить до стресу, який перш за все полягає в зниженні бази оподаткування в перші роки.

Переходячи до питання податкового навантаження, пан Андрусяк нагадав, що підприємства мають чималий тягар оподаткування. Він також відзначив, що податкове законодавство прямо не містить такого поняття, як «тягар оподаткування». Проте щорічно податковий орган, складаючи план-графік податкових перевірок підприємств, побічно все ж враховує цей фактор.

Далі Василь Андрусяк ознайомив слухачів з аспектами податкового планування. «Сьогодні при створенні бізнесу доцільно чітко планувати роботу підприємства з метою зменшення податкового навантаження в законних рамках», — порекомендував він. І докладніше розповів про такі нюанси в контексті податкового планування, як вид господарської діяльності, система оподаткування контрагентів, прогнозований дохід, порядок здійснення розрахунків тощо.

Спікер відзначив, що одним із простих способів оптимізації податкового навантаження є розподіл компанії на компанію власника (зосереджені основні активи компанії) та компанію операційну (здійснює безпосередньо господарську діяльність). Лектор звернув увагу на те, що, як правило, у податковій питання виникають саме до операційної компанії. Проте якщо ця компанія з різних причин буде закрита, активи основної компанії не пропадуть. «Ця простота може вберегти від великих неприємностей. Однак навантаження на бухгалтерську службу суттєво збільшується», — зазначив Василь Андрусяк.

Другу частину лекції було присвячено порядку обчислення податку на прибуток підприємств. Детально спікер ознайомив слухачів з об’єктом оподаткування податком на прибуток, коригуванням фінансового результату і визначенням фінансового результату за правилами бухгалтерського обліку.

«Підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи. Для контролю та впорядкування опрацьованих даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи», — розповів пан Андрусяк.

Серед універсальних способів зменшення бази оподаткування лектор виділив відстрочку доходів. У цьому випадку йдеться про відстрочку підписання акта прийому-передачі товарів/послуг, але якщо це можливо. Наступний спосіб — заміна призначення платежів на підставі листування між контрагентами, за бажання — підписання акта звірки та повідомлення в банк.

Наступний спосіб — відображення витрат без початкового документа. «На сьогодні законодавство дозволяє відображати зміни в бухгалтерському обліку на підставі бухгалтерської довідки», — наголосив лектор.

Крім того, спікер розповів про такі способи, як дроблення основних засобів, амортизація, використанні інструментів спільного інвестування тощо.

Підбиваючи підсумки лекції, Василь Андрусяк нагадав, що обов’язок доведення сумлінності платника податків хоча і покладається на контролюючі органи, але суттєво залежить від самого платника податків.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик