Про особливості вирішення спорів, пов’язаних з подвійною орендою землі, розповів слухачам LHS Віталій Жадобін

 

Проблема подвійної оренди землі та судова практика з нею пов’язана стала темою лекції керуючого партнера ЮФ SENSUM Віталія Жадобіна. Лектор зосередив увагу слухачів на проблемі, навівши розрахунки економічної рентабельності агробізнесу, зокрема, на прикладі такої культури, як соняшник, і впливі на цю рентабельність земельного банку як необхідної складової власне агробізнесу.

Окремо спікер зупинився на історії земельної реформи в Україні і питанні мораторію на відчуження земель сільськогосподарського призначення, яке суперечить нормам Конституції України в частині вільного розпорядження власністю. Описуючи етапи становлення орендних відносин, лектор відзначив зміни законодавства, якими це право регламентувалося.

«Земельні спори — це різновид правовідносин, пов’язаних з вирішенням спорів, що випливають з порушення права власності та права користування земельними ділянками, відмова або вилучення землі, що виникають між власниками землі і землекористувачами, іншими зацікавленими особами, органами місцевого самоврядування та державними органами, що здійснюють управління земельними ресурсами», — підкреслив Віталій Жадобін.

Він розповів про судове і позасудове вирішення земельних спорів і способи захисту прав орендаря, підкресливши, що суди вирішують спори щодо володіння, користування і розпорядження земельними ділянками, що перебувають у власності громадян та юридичних осіб, а також спори щодо розмежування територій сіл, селищ, міст, районів і областей. У свою чергу, органи місцевого самоврядування вирішують спори щодо меж земельних ділянок, що перебувають у власності та користуванні громадян, дотримання громадянами правил добросусідства, а також спори щодо розмежування меж районів у містах. А центральний орган виконавчої влади, який реалізує політику у сфері земельних відносин, вирішує спори щодо меж земельних ділянок за межами населених пунктів, розташування обмежень у використанні земель та земельних сервітутів.

Пан Жадобін навів приклади судових рішень у спорах, пов’язаних зі справами про подвійну оренду земельної ділянки, які стали основоположними у вирішенні подібних спорів і навів позицію Верховного Суду у таких справах.

Наприкінці лекції для ліпшого закріплення отриманого теоретичного матеріалу лектор запропонував слухачам Lеgal High School розв’язати практичну задачу на базі реального кейса з власної практики.

 

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик