Про особливості захисту банку як потерпілої сторони в кримінальному провадженні розповів Владислав Руденко, начальник відділу управління проблемними активами АТ «Кредитвест Банк»

На найпоширеніших злочинах у банківській сфері та особливостях захисту банку в кримінальному провадженні в рамках Спецкурсу Legal High School для адвокатів банківського сектору зосередив увагу начальник відділу управління проблемними активами АТ «Кредитвест Банк» Владислав Руденко під час лекції на тему «Захист банку як потерпілої сторони в кримінальному провадженні».

За словами лектора, сьогодні особливе місце в економіці України відведено саме банківській системі, яка функціонує з метою забезпечення стабільності цінової політики, підтримки національної валюти, організації та функціонування платіжної системи. І одним із важливих завдань для організації ефективної роботи всіх банків України та кредитних установ є необхідність у їх забезпеченні від протиправних посягань.

«Кількість таких посягань постійно зростає, оскільки вводяться нові розрахункові та кредитні договори, які дозволяють в електронному вигляді надавати кредитні кошти. Не завжди ці кошти доходять до своїх позичальників. І юристи банків змушені доводити те, що кошти, отримані певною особою, є спонуканням до шахрайських дій і що банки в цьому разі повинні визнаватися правоохоронними органами саме як потерпіла сторона», — зауважив Владислав Руденко.

Розповідаючи про злочини у сфері банківської діяльності, лектор підкреслив, що вони є досить поширеним явищем, які за останні роки зазнали суттєвих змін у структурі та способі їх вчинення. Зокрема, такими злочинами визнаються корисливі посягання на фінансові ресурси банків або інших кредитно-фінансових установ, вчинені з використанням певних кредитно-банківських операцій уповноваженими на їх здійснення суб’єктами підприємницькї діяльності або іншими особами.

Найпоширенішими злочинами, в яких банки виступають як потерпіла сторона, за словами Владислава Руденка, є крадіжки, шахрайство, привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, заподіяння майнової шкоди шляхом обману або зловживання довірою. Окремо лектор виділив злочин, передбачений статтею 388 Кримінального кодексу України, зокрема незаконні дії щодо майна, на яке накладено арешт, заставленого майна або майна, яке описано чи підлягає конфіскації.

«Значна частина зловживань у банківській сфері вчиняється саме під час проведення розрахунково-кредитних операцій, і найбільш поширеним злочином цієї сфери є шахрайство», — підкреслив Владислав Руденко.

Також лектор навів приклади захисту інтересів банку з власної практики, розповів про заходи попередження вчинення злочинів та про першочергові дії представника потерпілого від злочину.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик