Про плюси та мінуси ведення бізнесу через комерційні представництва розповів Юрій Кацер, директор, керівник юридичного департаменту KPMG Law

Юрій Кацер, директор, керівник юридичного департаменту KPMG Law, побудував свою лекцію про ведення бізнесу в Україні через комерційне представництво для слухачів Школи корпоративного права та M&A Legal High School за принципом порівняння різних аспектів діяльності таких основних форм ведення бізнесу, як комерційне та некомерційні представництва і товариство з обмеженою відповідальністю.

 

Спочатку слухачі мали можливість проаналізувати обсяг господарської діяльності зазначених інституцій. Некомерційні представництва здійснюють тільки зберігання товарів з метою демонстрації чи доставки, або переробки іншим підприємством, закупівлю товарів і збирання інформації в Україні та іншу діяльність, яка має допоміжний або підготовчий характер, а комерційні представництва, як і ТОВ, як правило, здійснюють будь-яку законну господарську діяльність. Проте для комерційних представництв є певні винятки, наприклад сфера страхування чи професійна діяльність на зовнішньому фондовому ринку.

 

У той же час представництва, на відміну від українських товариств, не мають статусу юридичної особи, мінімального розміру статутного капіталу і не несуть відповідальності за своїми зобов’язаннями. Проте на користь ТОВ грають строки та можливість автоматичного внесення до реєстру, а також відсутність високої плати за реєстрацію.

 

Щодо регуляторних аспектів, лектор відзначив, що представництва за рідкісними винятками майже не мають обмежень, а ось товариствам з обмеженою відповідальністю в Україні притаманний цілий пакет регуляторних вимог. Наприклад, оскільки дозвіл на здійснення діяльності в Україні видається тільки після створення юридичної особи, це означає, що першим директором у будь-якому ТОВ має бути резидент. А от щодо фінансування, то пан Кацер підкреслив, що найменше варіантів у некомерційного представництва.

 

Лектор проаналізував оподаткування різних видів ведення бізнесу на прикладі чотирьох основних податків. Так, некомерційні представництва взагалі не оподатковуються. Податок на прибуток підприємств та ПДВ до ТОВ та комерційних представництв застосовується фактично однаково: за ставкою 18% та 20% відповідно. Проте в українських підприємств вклади у статутний капітал, позика і безповоротна фінансова допомога не є об’єктами ПДВ, а в комерційних представництвах є ризик застосування ПДВ до фінансування від HQ. Лектор також відзначив, що інститут репатріації прибутку (дивіденди) існує тільки в ТОВ: загальна ставка 15% може бути зменшена на підставі DTT.

 

Юрій Кацер наголосив, що до законодавства у сфері трансфертного ціноутворення 7 грудня 2017 року були внесені зміни, за якими операції між комерційними представництвами та HQ є контрольованими тільки тоді, коли їх обсяг (у тому числі отримане фінансування) перевищує 10 млн грн.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик