Про протидію фіктивному банкрутству слухачам Legal High School розповідав Юрій Моісеєв

C лекцією на тему «Виявлення ознак фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства: протидія і санкції» у LHS виступив Юрій Моісеєв, директор департаменту з питань судової роботи і банкрутства Міністерства юстиції України.
Доповідач звернув увагу слухачів на особливості аналізу фінансово-господарської діяльності. Зокрема, стаття 95 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» передбачає ініціювання справи про банкрутство у спрощеному порядку за заявою боржника. Так, для такої категорії справ закон не вимагає наявності аналізу фінансово-господарської діяльності, але, як підкреслив лектор, саме такий аналіз є реальним доказом у справах про банкрутство.
Лектор розповів про способи протидії фіктивному банкрутству. Так, до моменту відкриття справи про банкрутство Юрій Моісеєв рекомендував керівнику підприємства детально аналізувати всю інформацію про фінансовий стан, а також економічні показники діяльності компанії. Після відкриття справи про банкрутство потрібно зробити аналіз інформації, що була заявлена на зборах кредиторів або на засіданні комітету кредиторів, а також не соромитися ставити запитання кредиторам, для того щоб добре розібратися в ситуації. Доповідач радить збирати докази, використовуючи інструменти відео- та аудіофіксації.
Завжди потрібно враховувати запланований фінансовий звіт, підкреслив пан Моісеєв. У разі перекручення відомостей у статистичній звітності потрібно перевірити первинні бухгалтерські документи і за потреби провести економічну експертизу. У разі виявлення перекручень фінансової звітності лектор рекомендує використовувати ці дані як доказову базу.
Дією, що свідчить про фіктивне банкрутство, є, зокрема, приховування майна, яке перебуває в розпорядженні підприємства, або заниження його оцінки. Для виявлення таких порушень треба з’ясувати, яким чином проводилася оцінка цього майна, чи не було навмисного списання матеріальних активів і безпідставного відчуження цих активів за заниженими цінами. «Оскільки всі ці дії свідчать про відчуження майна на невигідних для підприємства умовах, на підставі цих відомостей можна зробити висновок про фіктивне банкрутство», — резюмував Юрій Моісеєв.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик