Про ризики інвестування в будівництво житла розповів Віталій Правдюк

Про реалізацію права інвестора будівництва на придбання квартири в новобудовах і про практику Верховного Суду з цього питання слухачам Legal High School розповів Віталій Правдюк, радник АО «Коннов і Созановський».

Лектор наголосив на актуальності заявленої теми, зазначивши, що однією з основних причин виникнення проблем у відносинах із забудовниками, як і раніше, залишається низький рівень законослухняності або елементарної поваги до законів як з боку забудовників, так і з боку інвесторів.

Пан Правдюк назвав нормативні акти, що діють у сфері будівництва та інвестування, а також навів алгоритм дій, які повинен виконати потенційний інвестор для перевірки будівельного житлового об’єкта. Описав порядок оформлення дозвільних документів на будівництво та назвав нормативні документи, які при цьому використовуються.

За словами лектора, у разі значного відхилення від проекту, що суперечить суспільним інтересам або порушує права інших осіб, суттєвого порушення будівельних норм і правил суд за позовом відповідного органу державної влади або органу місцевого самоврядування може прийняти рішення, яким зобов’язати особу, котра здійснила (здійснює) будівництво, провести відповідну перебудову.

Віталій Правдюк розповів про основні схеми інвестування в житлове будівництво, докладніше зупинившись на такій схемі, як використання облігацій. Він проілюстрував свої тези прикладами із судової практики та узагальнення такої практики Верховним Судом, а також окреслив основні вектори із судової практики з будівництва.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик