Про те, як отримати патент на винахід, розповіла керівник патентного департаменту IPStyle Ірина Ортинська

Як перекласти мову «технаря» на мову патентних повірених і скласти заявку на отримання винаходу, розповіла слухачам Legal High School керівник патентного департаменту IPStyle Ірина Ортинська. Вона нагадала про те, що винахід — це технічне рішення в будь-якій галузі, яке відповідає умовам патентоспроможності і є результатом інтелектуальної діяльності людини.

Але до патентного повіреного не завжди приходять з готовим описом винаходу. Часто це може бути ідея, інженерна розробка, прототип. Що ж можна запатентувати? Продукт (пристрій, речовина, штам мікроорганізму тощо), спосіб, нове застосування раніше відомого продукту або способу.

Щоб запатентувати що б там не було, до патентного відомства потрібно подати заявку, яка повинна містити: заяву про видачу патенту на винахід, формулу винаходу, опис винаходу, креслення (якщо на нього є посилання в описі) і реферат.

Формула винаходу — це складена за певними правилами словесна характеристика суті винаходу, яка містить сукупність його істотних ознак, яких достатньо для досягнення визначеного заявником технічного результату. Лектор роз’яснила слухачам особливості складання формули та навела приклади найбільш характерні помилок.

Ірина Ортинська звернула увагу слухачів LHS на те, що опис винаходу має бути настільки точним, щоб інший фахівець з нього міг відтворити винахід. Вона навела перелік вимог, які пред’являються до опису винаходу, кресленнями і реферату.

«Реферат потрібно викладати короткими реченнями, уникаючи складних у стилістичному відношенні оборотів», — підкреслила Ірина Ортинська.

За словами лектора, загальний алгоритм отримання патенту включає такі етапи: отримання інформації від заявника, попередній патентний пошук, підготовка матеріалів заявки, подача до патентного відомства, формальна експертиза заявки, кваліфікаційна експертиза та видача патенту.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик