Про те, як підготувати резюме, яке зацікавило б топові юридичні компанії, розповіла СЕО МЮГ ETERNA LAW Марина Фоменко

На її думку, перш за все, потрібно знайти вакансію своєї мрії, на яку вам би хотілося відгукнутися. Далі загальний алгоритм є таким: надсилання резюме та мотиваційного листа, перше інтерв’ю з HR-ом, тестування, після якого відбудеться відбір для другого інтерв’ю з керівником практики і виконавчим директором і, нарешті, фінальне інтерв’ю з керуючим партнером.

Але перш ніж надсилати своє резюме, лектор радить почитати інформацію про фірму і її корпоративну культуру, а також уважно вивчити опис вакансії, щоб чітко зрозуміти функціонал і можливі додаткові вимоги (релокацію, знання мов, специфічний попередній досвід).

Тільки усвідомивши для себе ці моменти, можна приступати до складання резюме на вакансію. Головне завдання резюме — показати справжню вартість тебе як професіонала. Резюме має бути коротким (не більше двох сторінок), не містити стилістичних, а тим більше граматичних помилок. Кожне резюме готується під конкретного роботодавця, має бути конкретним (не містити загальних фраз) і демонструвати орієнтацію здобувача на досягнення результату.

Що обов’язково має бути в резюме? Посада, на яку претендуєш, і чи розглядаєш можливість відряджень/релокації (якщо така вимога є в описі вакансії). Зарплата, на яку претендуєш. Вік. Контактні дані. Пошту варто вказувати з прив’язкою до імені-прізвища. Summary — опиши двома-трьома пропозиціями коротко свій досвід і плани з розвитку кар’єри. А ось твій сімейний статус нікого не цікавить.

Зараз претендента на посаду оцінюють таким чином: 40% — професійні знання; 40% — особистісні якості; 20% — мотивація (бажання виконувати саме цю роботу саме в цій компанії). Що стосується освіти, то якщо у тебе ще немає закінченої освіти, варто зазначити ВНЗ і рік планованого закінчення. Якщо вже отримав диплом, необхідно вказати тему дипломної. Також потрібно вказувати будь-які додаткові програми підвищення кваліфікації/програми навчання, але тільки профільні, особливо якщо вони були за кордоном.

Описуючи соціальну активність, обов’язково треба розповісти про свою участь у мут-кортах і в практичних школах, які проводять юристи-практики. Якщо за час навчання ти допомагав у юридичній клініці або був активним учасником студентської асоціації (наприклад, Ліги студентів або ELSA) — це варто згадати.

У більшості юридичних фірм знання англійської на рівні, не нижчому Upper-Intermediate, є обов’язковою вимогою. Деякі вимагають знання німецької або французької. Якщо у тебе є сертифікат, що підтверджує знання мови, зазначай цю інформацію. Також вкажи, де вивчав мову.

Описуючи особистісні якості, краще написати менше, але аргументовано. Наприклад, ініціативність: розробив і реалізував стратегію виходу відділу з кризи, коли пішов керівник; енергійність: обсяг моїх продажів за 2014 рік був на 30% вище середнього у відділі; стресостійкість: провів успішні переговори з клієнтом, який відмовив семи менеджерам, і уклав з ним договір; лідерство: провів п’ять тренінгів з менеджменту і виростив 10 керівників з лінійних співробітників.

Дуже важливо додати до резюме правильну фотографію. Фото має бути на світлому фоні, з прямим поглядом, у діловому стилі — якщо, звичайно, ви орієнтуєтеся на традиційну фірму.

Найти актуальные вакансии для юристов и отправить свое резюме можно на Jooble

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик