Про те, як реалізувати майно боржника, розповів слухачам LHS Віктор Вишньов

Темі ліквідації та реалізації майна боржника було присвячено лекцію генерального директора ДП «СЕТАМ» Віктора Вишньова. Він розповів слухачам Lеgal High School про історію підприємства, його цілі та завдання, а також про ситуацію, що склалася в галузі. За офіційними даними, недоотримання коштів унаслідок корупційної процедури реалізації арештованого майна становило 1 млрд грн. Власне, з метою врегулювання цієї ситуації і було створено державне підприємство «СЕТАМ» та впроваджено електронні торги з реалізації майна боржників.

Тепер торги відбуваються прозоро, що є гарантією не тільки найкращої ціни продажу, а й збереження коштів потенційного покупця. Для участі в аукціоні необхідно зареєструватися і внести певну суму гарантійного внеску. Далі відбуваються власне торги, в результаті яких визначається переможець. Торги можуть проводитися за різними методиками — як відкрито (англійський або голландський аукціон), так і за механізмом «sealed bid».

Для захисту учасників торгів і забезпечення довіри до процедури ДП «СЕТАМ» взяло участь у пілотному проекті Кабінету Міністрів України щодо розробки технічного рішення для впровадження технології блокчейн у системі СЕТАМ. Тепер учасники торгів можуть бути впевненими, що втручання в процес електронних торгів неможливе.

На думку лектора, механізм блокчейн є найбільш оптимальним для проведення торгів з реалізації майна у процедурі банкрутства або заарештованих активів. Якщо до впровадження блокчейну вартість активу в процесі торгів зростала на 12%, то тепер — на 18%. Такий приріст є результатом довіри клієнтів.

Крім того, ДП «СЕТАМ» співпрацює з українськими банками, допомагаючи їм позбутися непрофільних активів. А також у рамках співпраці з Держгеокадастром продає за допомогою системи блокчейн права на земельні ділянки.

«Показником успішності реформи системи банкрутства є кількість центів на вкладений долар, які отримає інвестор збанкрутілого підприємства. Зараз цей показник — менше десяти. Якщо ми досягнемо двадцяти-тридцяти — це вже буде успіх», — підкреслив Віктор Вишньов.

Наприкінці лекції спікер и слухачі активно обмінювалися думками, також лектор відповів на численні запитання слухачів.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x
Кошик