Про те, як виявити і запобігти антимонопольним ризикам, розповіла Лана Сінічкіна

Партнер АО Arzinger Лана Cінічкіна у рамках Legal High School провела лекцію на тему «Антимонопольні ризики бізнесу: як виявити та запобігти». Вона розповіла, що виявлення і запобігання антимонопольним ризикам називається антимонопольним комплаєнсом. Комплаєнс — це система заходів щодо внутрішнього контролю, яка добровільно вводитися компанією з метою недопущення порушень законодавства. Антимонопольний комплаєнс являє собою недопущення порушень у сфері законодавства про захист економічної конкуренції. «Комплаєнс — це не завжди відповідність юридичним нормам, це щось більше», — підкреслила лектор.
Пані Сінічкіна зупинилася на функціях комплаєнсу, серед яких — створення правил, допомога в їх інтерпретації, аудит, а також адаптування правил до нових умов.
Спікер також звернула увагу на переваги антимонопольного комплаєнсу з точки зору Антимонопольного комітету України (АМКУ) і держави: «Це зменшення навантаження на антимонопольні органи, оскільки АМКУ перевантажений розслідуваннями, — підкреслила вона. — Є також переваги з точки зору бізнесу — прийняття швидких і безпечних бізнес-рішень, а також уникнення іміджевих ризиків».
Політика комплаєнсу, за словами пані Сінічкіної, має характеризуватися простотою мови написання і доступністю, повинна мати єдині стандарти, а також передбачати відповідальність за її недотримання.
Лектор зосередила увагу слухачів на тому, що введення внутрішньої програми антимонопольного комплаєнсу може допомогти уникнути штрафів АМКУ. Також можна звернутися до Комітету за рекомендаціями і роз’ясненнями, але потрібно бути готовим до того, що антимонопольні органи проводитимуть «міні-розслідування». Є й третій шлях, який передбачає можливість звільнення від відповідальності в рамках програми «Leniency», яка забезпечує звільнення від відповідальності, якщо особа раніше за інших учасників картелю добровільно звернулася до АМКУ (крім ініціатора). Детальніше з цією програмою можна ознайомитися в законодавчій ініціативі №6746.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик