Про заходи щодо зниження податкового ризику слухачам LHS розповіла Наталія Кроник

Менеджер податково-юридичного департаменту Deloitte в Україні Наталія Кроник розповіла слухачам LHS про те, які заходи можна вжити для зниження податкових ризиків.

Пані Кроник розпочала доповідь із загальних правил боротьби з ухиленням від оподаткування, до яких варто віднести: імплементацію плану ВЕРS, введення публічних реєстрів про бенефіціарного власника компаній, введення порядку обміну податковою інформацією між країнами — учасниками CRS/FATCA, законодавство про трансфертне ціноутворення та законодавство про контрольовані операції.

Також спікер розповіла, яку операцію можна вважати обґрунтованою, а яку ні з точки зору отримання податкової вигоди.

Так, операція є обґрунтованою з точки зору отримання податкової вигоди, якщо платник бажає реалізувати господарську мету, але при цьому вибирає більш економний спосіб її досягнення. У той же час операція не буде обґрунтованою з точки зору податкової вигоди, якщо єдиною і основною метою її здійснення є зменшення суми сплачених податків.

Пані Кроник також зазначила, що для встановлення правильності відображення в податковому обліку господарських операцій платника податку суди мають з’ясувати реальність задекларованих господарських операцій; встановити наявність ділової мети.

Лектор звернула увагу на те, що до податкових ризиків призводить збитковість операції, якщо операція не є типовою для платника податків, короткий проміжок часу між операціями, відсутність персоналу або у разі, якщо доставка товару не проводилася або якщо немає внутрішніх документів.

На завершення своєї доповіді для зниження податкових ризиків лектор порадила привести в порядок документацію з працевлаштування працівників, проводити інструктаж для працівників про майбутню перевірку фіскальних органів, перевіряти первинну документацію, а також обґрунтовано проводити господарські операції.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик