«Припинення договірних відносин» — тема лекції Мирослава Гнидки, директора юридичного департаменту Merx

З практичними нюансами припинення договірних відносин, зокрема нотаріального посвідчення таких договорів, слухачів LHS ознайомив Мирослав Гнидка, директор юридичного департаменту Merx.

Так, у постанові Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 15 серпня 2018 року у справі №910/20142/17 суд зазначив: «Висновок про те, що односторонній правочин щодо відмови від правочину (договору) має бути здійснений у нотаріальній формі, не відповідає дійсності і не ґрунтується на нормах цивільного законодавства, оскільки належною формою договору найму будівлі або іншої капітальної споруди є письмова, тому і відмова від двостороннього правочину (договору) може відбуватися в письмовій формі». У цьому ж рішенні суд підкреслив, що чинне законодавство передбачає дві форми правочину (усний і письмовий), а позивач помилково ототожнив нотаріальне посвідчення правочину з його формою і вважав, що нотаріально посвідчений правочин є окремою формою правочину.

Також лектор звернув увагу на те, що визнати недійсними умови щодо права односторонньої відмови (розірвання) від вже припиненого договору неможливо. Про це йдеться в постанові Верховного Суду від 14 лютого 2018 року у справі №904/4931/17: «У разі зміни або розірвання договору зобов’язання змінюється або припиняється з моменту досягнення домовленості про зміну або розірвання договору, якщо інше не встановлено договором чи не обумовлено характером його зміни». У наведеній справі суд визнав, що визнати недійсними умови щодо права односторонньої відмови (розірвання) від уже припиненого договору оренди неможливо, оскільки предмета спору щодо цього вже немає.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик