Рішення комісій відповідних органів можуть бути оскаржені лише в тому випадку, якщо вони мають правові наслідки, — Роман Титикало, керуючий АБ «Титикало та Партнери»

«Виконавчі органи, комісії та комітети як відповідачі за адміністративним позовом. Позиція ВС щодо визначення належного відповідача» з такою темою перед слухачами Legal High School виступив керуючий АБ «Титикало та Партнери», депутат Київської обласної ради Роман Титикало.

За його словами, Верховний Суд у спорах, відповідачами в яких виступають виконавчі органи, комісії та комітети, в першу звертає увагу на те, чи не є такий спір спором про право.

«Уже однозначно прийняте рішення про те, що справи щодо оскарження рішень місцевих рад про виділення земельних ділянок — це справи, предметом яких є спір про право, і відповідні справи не розглядаються за правилами Кодексу адміністративного судочинства України, а розглядаються за правилами Цивільного процесуального кодексу України або Господарського процесуального кодексу України залежно від суб’єктного складу сторін спору», — підкреслив Роман Титикало.

Також лектор звернув увагу, що вже є ряд висновків Верховного Суду щодо того, чи породжують будь-які правові наслідки висновки комісій того чи іншого органу влади або місцевого самоврядування.

«Важливо зрозуміти, чи повинні рішення або висновки комісії бути додатково затверджені або погоджені з якимось органом, чи вони є самостійними розпорядчими документами. Відповідно, такі рішення комісій відповідних органів можуть бути оскаржені лише в тому випадку, якщо вони мають правові наслідки, які можуть бути оскаржені», — відзначив лектор.

За словами Романа Титикала, необхідно пам’ятати, що не тільки колегіальний орган може бути відповідачем у справі, а й уповноважені ним особи.

Резюмуючи, лектор порадив слухачам, що при підготовці позову до адміністративного суду юристи мають визначити належного відповідача у справі (весь орган або посадова особа), перевірити, чи не підсудна справа судам іншої юрисдикції, і правильно встановити предмет позову (який документ оскаржується і чи породжує він правові наслідки).

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик