Робота інхаус-юриста дає змогу заглибитися в бізнес-процеси підприємства — Юлія Самойлова, ТОВ «Метінвест Холдинг»

Про переваги роботи інхаус-юриста розповіла начальник відділу правового супроводу корпоративних фінансів Дирекції з правового забезпечення ТОВ «Метінвест Холдинг» Юлія Самойлова. Лектор розвіяла деякі міфи, які супроводжують професію інхауса.

Є міф про те, що юристи на підприємствах виконують рутинну, операційну роботу і не залучені до масштабних, амбітних проектів. «Це не так. Для багатьох юридичних компаній, які представлені тут, ми — топовий клієнт і не тільки в національних масштабах» — запевнила пані Самойлова. Робота інхауса надає можливість працювати над угодою від «А» до «Я», а не тільки над її окремими елементами. «Такого ви не побачите в юридичному бізнесі» — акцентувала увагу лектор. Крім того, юрист отримує глибоке розуміння комерційної складової угоди, можливість тісного спілкування з внутрішнім клієнтом — власною компанією. Робота, яку виконують інхаус-юристи, — не просто юридична техніка, це робота, що дає змогу заглибитись у бізнес-процеси і спрямована перш за все на визначення юридичного рішення, яке було б оптимальним з урахуванням потреб операційної діяльності компанії.

Другий міф полягає в тому, що робота, яка потребує суттєвого інтелектуального вкладення, віддається на аутсорс. «Поспішаю вас переконати в цьому. Внутрішні юристи нашої компанії супроводжують мільярдні угоди і найбільші проекти. Зовнішні радники залучаються, як правило, якщо необхідна експертиза в іноземному праві або висновок незалежного юридичного консультанта, — зазначила Юлія Самойлова. — Інхаус-юристи забезпечують відповідну правову основу всієї бізнес-роботи підприємства і повинні вміти розмовляти не тільки на юридичному сленгу, але й бізнес-мовою». Якщо все це сприймається здобувачем, тоді йому точно в інхауси.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик