Роман Загрія розповів про труднощі роботи юристів у податкових справах

Перед слухачами Legal High School виступив керуючий партнер ЮК Право Гарант, керівник практики податкового права Роман Загрія. Тема його доповіді: «Податкові спори: строки, доказова база, робота представника».

Лектор акцентував увагу на труднощах, з якими пов’язана робота юриста в податкових спорах. Адвокат повинен досконально розуміти, чим займається клієнт. Йдеться про технічні подробиці кожної галузі (наприклад, специфіка застосування мінеральних добрив в аграрній сфері).

Із застосуванням податкових правил також є певні труднощі: вони дуже нестабільні, підкреслив пан Загрія. Через це навіть судді не завжди розуміють, як застосовувати ту чи іншу нову норму. Неоднозначних питань — безліч, особливо у сфері ТЦУ.

Юрист дав такі практичні рекомендації. Потрібно структуровано складати позов. Необхідно виділяти найважливіше (відображення в бухобліку, окреме нормативно-правове обґрунтування і спростування всіх доказів, наданих перевіряючим органом). Матеріалів, як правило, у податкових спорах дуже багато, їх обсяг вимірюється цілими коробками. Основні докази — це первинні документи. За словами лектора, неприпустимо ігнорувати той чи інший доказ, а одного лише знання практики Верховного Суду може виявитися недостатньо. «Поверховий підхід може ускладнити роботу в майбутньому», — заявив він. Особливо він підкреслив розмір судового збору в таких справах. Сплачувати величезний розмір судового спору за апеляційне оскарження справи про донарахування на суму 10 млн грн може бути надмірним для підприємства.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик