Розширення доказової бази у справах про кримінальні проступки — у фокусі уваги Анастасії Гурської

У рамках блоку «Швидке досудове розслідування» виступила Анастасія Гурська, адвокат, керуюча Адвокатського бюро «Анастасії Гурської». Тема доповіді лектора — розширення доказової бази у справах про кримінальні проступки та відповідні можливості для захисника.

Спікер підкреслила, що процедура розслідування кримінальних проступків є новою, ряд змін до Кримінального процесуального кодексу України дозволяють захиснику використовувати додаткові інструменти. Однак до уваги варто також брати той факт, що судова практика з цього питання належним чином ще не сформована. Є також інформація, що на цей момент формується новий проєкт кодексу про кримінальні проступки в рамках роботи Комісії з питань правової реформи в Україні.

Як зазначила Анастасія Гурська, категорія кримінального проступку застосовується тоді, коли здійснюється розслідування щодо дій, передбачених Кримінальним кодексом України, та покарання не передбачає позбавлення волі, а якщо застосовується штраф, то не більш ніж 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Фактично це стосується всіх злочинів невеликої тяжкості (за старою кваліфікації).

У контексті захисту клієнта Анастасія Гурська рекомендує застосовувати різні стратегії і тактики, а також враховувати той факт, що є окремі особливості кримінальних проступків при їх розслідуванні, які можна згодом використовувати як проти особи, так і на її користь. Перш за все, це стосується використання самих доказів проти особи, підозрюваної у вчиненні кримінального проступку. Захисник також повинен враховувати той факт, що є досить короткий час для того, щоб орган дізнання кваліфікував певні дії як кримінальний проступок: фактично на сьогодні Кримінальний процесуальний кодекс України дозволяє збирати докази в рамках кримінальних проступків до внесення відомостей до ЄРДР і якщо в подальшому буде перекваліфікація на користь злочину; докази, які збираються до внесення відомостей до ЄРДР, можуть бути визнані неприпустимими. Більше того, докази, зібрані під час розслідування кримінальних проступків, не можуть бути використані при розслідуванні злочинів, крім як з дозволу слідчого судді.

 

 

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик