Про особливості управління ТОВ у контексті розроблених нововведень розповів Юліан Хорунжий

Слухачі Legal High School продовжують аналізувати законодавство про товариства з обмеженою відповідальністю. Про особливості управління ТОВ розповів старший партнер Ario Law Firm Юліан Хорунжий.

Парламент мав прийняти законопроект про ТОВ ще минулого четверга, але відклав його розгляд на найближчий пленарний тиждень, — зазначив лектор і додав, що документ, найімовірніше, буде прийнято в тому вигляді, в якому його затвердив профільний комітет.

Під час лекції Юліан Хорунжий презентував порівняльний аналіз чинного законодавства щодо ТОВ і положень законопроекту.

Зокрема, він нагадав, що чинні норми передбачають чотири обов’язкових органи: це загальні збори учасників, голова товариства, виконавчий орган, ревізійна комісія — і факультативний, яким може бути орган, що здійснює контроль за фінансово-господарською діяльністю.

Юліан Хорунжий зазначив: голова товариства і ревізійна комісія мають дуже обмежені функції, що стало однією з причин спрощення форм управління товариством. Так, законопроект пропонує залишити загальні збори учасників і виконавчий орган. Водночас надається право створення інших органів, таких, наприклад, як наглядова рада.

Лектор також проаналізував норми, що регулюють порядок роботи вищого органу управління товариством — загальних зборів учасників.

Чинне законодавство дозволяє встановлювати інший кворум. Тут не йдеться про 50% учасників товариства. Прямої заборони встановити кворум, менший за 50%, закон не містить. У законопроекті таке поняття, як «кворум», відсутнє, — розповів Юліан Хорунжий.

Проте документ містить перелік рішень, що мають бути проголосовані певною кількістю учасників (50% або 75%).

Серед найбільш позитивних новел законопроекту він назвав розширення способів проведення загальних зборів — пропонується законодавчо закріпити ще два додаткових способи: за допомогою відео-конференц-зв’язку або інших видів комунікацій і шляхом заочного голосування.

Юліан Хорунжий не залишив без уваги й тему корпоративних договорів. На його думку, в разі набрання чинності новою редакцією закону про ТОВ із сфери регулювання випаде багато питань, що стосуються інституту корпоративних договорів. Тобто ряд норм прийнятого закону про корпоративні договори будуть скасовані з набранням чинності нового законодавства про товариства з обмеженою відповідальністю.

Лектор також проаналізував особливості виключення зі складу учасників, виплати дивідендів і позначив ще ряд проблемних питань.

А серед позитивних нововведень він назвав суттєве розширення права учасника на інформацію й можливість створення наглядової ради.

Сподіваюся, що всі недоліки нинішньої редакції законопроекту до моменту його голосування в парламенті будуть усунені, — резюмував Юліан Хорунжий.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик