Руслан Шевчук презентував «життєвий цикл» публічності в діяльності компанії

Слухачі Lеgal High School продовжують обговорювати проблематику структурування бізнесу. Про вимоги щодо публічності та розкриття інформації про бенефіціарів розповів заступник директора з правових питань медіагрупи Starlight Media Руслан Шевчук.

Єдиний державний реєстр (ЄДР), організаційно-правова форма, банк, Антимонопольний комітет України (АМКУ), галузеві обмеження, юрисдикція, DIT, compliance, BEPS, GDPR — такі ключові складові «життєвого циклу» компанії з точки зору сфер, в яких необхідно бути прозорим, виділив спікер, детально проаналізувавши кожен із блоків. Зокрема, Руслан Шевчук нагадав, що в ЄДР серед іншого розкривається інформація (П.І.Б., адреса) про кінцевого вигодоодержувача (контролера) в розумінні Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» (це поняття розкривається в положеннях пункту 20 частини 1 статті 1) або ж альтернативно вказується, що кінцевий бенефіціарний власник відсутній, з обґрунтуванням причини цього.

На переконання лектора, наріжний камінь у цьому ланцюжку прозорості — це банк. Так, інформацію необхідно розкрити, коли йдеться про відкриття рахунку, щорічне опитування, реєстрацію зовнішньої позики в Нацбанку, валютний контроль під час платежів на нерезидентів та в інших випадках. Говорячи про наступний блок — взаємодію компанії з АМКУ, Руслан Шевчук нагадав про випадки, коли дозвіл на концентрацію є необхідним, зокрема коли сукупна вартість активів або сукупний обсяг реалізації товарів учасників концентрації, в тому числі за кордоном, перевищує 30 млн євро (замість 12 млн євро, як було раніше), при цьому вартість активів або обсяг реалізації товарів в Україні не менш ніж у двох учасників концентрації перевищує 4 мільйони євро (замість 1 мільйона євро хоча б у одного учасника, як було раніше) у кожного. Крім того, важливим блоком є готовність контрагентів до проходження комплаєнсу, для підтвердження інформації як про юридичну, так і економічну бенефіціарність компанії.

Галузеві особливості потрібно враховувати в кожній юрисдикції, де розміщені активи, підкреслює спікер, розповідаючи про іншу складову «життєвого циклу» прозорості компанії — галузеві обмеження. За його словами, обмеження щодо власників (на прикладі України) сьогодні є в таких сферах, як медіа, компанії, що володіють землею сільгосппризначення, банки, страхові компанії. «Весь життєвий цикл публічності в діяльності компанії має бути підконтрольний єдиному центру — політика компанії щодо розкриття інформації повинна бути комплексною і цілісною», — резюмував Руслан Шевчук після того, як проаналізував усі складові цього ланцюжка.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик