Сергій Бенедисюк розповів про нюанси залучення фінансування в M&A-угодах

Сьогоднішній спеціальний модуль «Корпоративне фінансування» Legal High School завершила лекція партнера, керівника практики корпоративного права та M&A ЮФ Evris Сергія Бенедисюка, який розкрив проблематику залучення фінансування в M&A-угоди.

Лектор виділив три механізми фінансування в таких угодах: власні фінансові ресурси, фінансування шляхом залучення капіталу (equity financing) з боку спів інвесторів та боргове фінансування (debt financing). Головною проблемою при застосуванні першого механізму фінансування (за рахунок власних фінансових ресурсів) Сергій Бенедисюк вважає відсутність в Україні чітко структурованого бізнесу, який може оперативно консолідувати групові фінансові ресурси.

Говорячи про нюанси залучення зовнішнього фінансування, спікер сфокусувався на аспектах, на які найчастіше звертають увагу інвестори та банки. Прозора і належним чином формалізована корпоративна структура, повна фінансова звітність, відсутність «сірих» схем оптимізації, наявність бізнес-плану, процедури KYC, хороша кредитна історія і відсутність спорів — серед ключових очікувань прямих інвесторів і банків.

Сергій Бенедисюк особливу увагу приділив умовам банківського кредитування. Лектор зупинився на основних вимогах до заставних активів, зокрема тих із них, які на практиці банки приймають як заставу, особливості їх оцінки та оформлення/переоформлення документів за ними перед передачею в заставу (наприклад, для нерухомого майна обов’язковою умовою є наявність «свіжого» технічного паспорта, оформленого за 30—40 днів передачі в заставу, для земельних ділянок — кадастрові номери), а також розповів про окремі аспекти розрахунків при M&A-угодах, що реалізуються із залученням позикового фінансування.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик