Сергій Донков прокоментував побоювання щодо посилення контролю за арбітражними керуючими після створення СРО

У рамках Legal High School виступив Сергій Донков, радник ЮФ Evris, член Дисциплінарної комісії арбітражних керуючих, віце-президент ВГО «Саморегулівна організація фахівців конкурсного процесу». Тема його лекції — «Саморегулювання як шлях підвищення рівня професії». На початку пан Донков перерахував основні ознаки саморегулівних організацій (СРО):

— організація об’єднує членів на основі добровільності або обов’язковості;

— членами є професіонали певної сфери діяльності;

— тісний зв’язок з державою, який проявляється у тому, що організація виконує частину повноважень, делегованих державою;

— виконання функцій створення стандартів, норм, правил, притягнення до відповідальності учасників-порушників (саморегулювання);

— можливість створення органів, які контролюватимуть дотримання правил, стандартів і норм;

— відповідальність членів СРО (як індивідуальна, так і колективна).

Функції СРО: нормотворча, контрольна і пунітивна (притягнення до відповідальності). Акцент було зроблено на останній. Для розуміння проблем, з якими може бути пов’язане здійснення пунітивної функції СРО, Сергій Донков поділився власним досвідом участі в Дисциплінарній комісії арбітражних керуючих. 30% розглянутих сьогодні скарг — це скарги арбітражних керуючих один на одного (непередача матеріалів справ при заміні керуючого тощо).

При цьому арбітражні керуючі вбачають у перевірках «полювання» на себе. Є стереотип, що Мін’юст налаштований на виявлення порушень. Але рівень актів перевірки явно прогресує за останні роки, зауважив лектор. У той же час, як вважає лектор, арбітражним керуючим ще треба працювати над підвищенням рівня кваліфікації. Недавно був резонансний випадок, коли арбітражний керуючий, що залучався до дисциплінарної відповідальності, з’явився на засідання комісії в супроводі помічників адвоката та представників ЗМІ. Усі свої повноваження арбітражного керуючого передоручив іншій особі за дорученням, що законом заборонено. «Я не знаю, як такі особи складали досить складний кваліфікаційний іспит», — поділився враженням пан Донков.

Лектор LHS зупинився на питанні створення єдиної СРО арбітражних керуючих. Перш за все, Сергій Донков розвіяв побоювання щодо того, що в особі СРО буде створено ще один рівень контролю за арбітражними керуючими. «Ми повинні створити такий контроль, який запобігатиме порушенням закону і підвищуватиме рівень ділової репутації професії», — звернувся він до колег. Це — організація, яка повинна підвищувати професійний рівень арбітражних керуючих, популяризувати позитивний діловий імідж цієї професії серед населення», — описав спікер призначення нової асоціації.

Особливі виклики постануть перед професією після введення інституту банкрутства фізичних осіб через півроку. Проблема в тому, що раніше арбітражні керуючі цьому не навчалися, а необхідної програми навчання немає.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик