Сергій Вознюк звернув увагу на практичні питання захисту прав юридичних осіб у кримінальних провадженнях

Блок «Захист бізнесу з іноземним елементом» Школи кримінального права Legal High School триває. Суддя Бориспільського міськрайонного суду Київської області Сергій Вознюк представив слухачам LHS лекцію на тему «Практичні питання захисту прав юридичних осіб у кримінальних провадженнях».

Безумовно, посадові особи державних органів влади не є ідеальними, і також можуть допускати порушення, в тому числі, в інтересах тих чи інших осіб, відзначив спікер.

Детально він розповів про заходи кримінально-правового характеру щодо юридичних осіб. Окремим питанням у цьому контексті є безпідставне залучення юридичних осіб.

На практиці можливі випадки правопорушень посадовими особами, керівниками та уповноваженими особами: іноді бувають випадки, коли щодо юридичних осіб застосовується шахрайство і видаються підроблені доручення; особа, яка діє в інтересах юридичної особи, має інші наміри. У такому разі юридична особа, щодо якої вжито заходів кримінально-правового характеру, є потерпілим самостійним суб’єктом. Доводити потрібно саме на цьому етапі досудового слідства, що посадова особа, керівник або уповноважена особа діяли самостійно і не в інтересах юридичної особи (і також не в інтересах засновників). Сергій Вознюк підкреслив, що це досить складно довести, однак можливо.

Велику частку уваги пан Вознюк приділив судовій практиці щодо конфіскації. Як приклад він прокоментував рішення апеляційної інстанції. Так, у ході справи було встановлено, що майно, на яке накладався арешт, не може бути в подальшому конфісковане в бюджет України, оскільки ознак неправомірності його отримання не було.

Перелік статей, виходячи з яких може бути застосовано спеціальну конфіскацію, є вичерпним, він передбачений статтею 96-1 Кримінального кодексу України. Однак Сергій Вознюк рекомендує також ознайомитися з коментарями до неї і відповідною практикою застосування.

МЕНЮ

LegalHighSchool – Вища школа для юристів та адвокатів

Кошик